Kategorie
Imiona na literę P Imiona żeńskie

Pamela

Znaczenie imienia Pamela

Kobiety o imieniu Pamela mogą mieć bardzo złożoną naturę. Często mają problemy z tym, aby zmobilizować się do jakiegokolwiek działania. Dotyczy to zarówno sfery biznesowej, jak i prywatnej. Niestety przemawia przez nie lenistwo. Na co dzień z reguły nie przejmuje się karierą zawodową i nie ma aspiracji do zajmowania wysokich stanowisk. Z drugiej strony dąży to tego, aby uzyskać niezależność. Nie robi jednak tego za wszelką cenę. Zamiast intensywnej pracy woli czerpać pełnymi garściami z uroków życia. Ma problemy z dostosowaniem się do zasad, np. rygorów w pracy lub określonego schematu działań. W niektórych przypadkach powoduje to spore problemy zawodowe.

 

Wiele osób może mieć wrażenie, że Pameli brakuje dojrzałości. Potrafi zachowywać się jak nastolatka wtedy, gdy wymagane jest bardziej odpowiedzialne postępowanie. Charakteryzuje ją rozgardiasz, uciekanie od obowiązków, czy też roztrzepanie. Pamele posiadają naturę buntowniczki. Czasami buntują się przed normalnym porządkiem świata. Całe życie spędza na obawie przed starością. Boi się, że nie będzie umieć się w niej odnaleźć. Z drugiej strony Pamela to osoba otwarta i z natury dobra, która posiada swoje wady, jednak jest lubiana przez otoczenie. Zawsze stara się wesprzeć innych i walczy o to, aby nikomu nie wydarzyła się krzywda.

Pochodzenie imienia Pamela

Imię Pamela prawdopodobnie wywodzi się z twórczości literackiej. Za jego twórcę uznaje się Philipa Sidneya, który użył imienia po raz pierwszy w 50 roku w swojej powieści Arcadia. Niektórzy badacze sugerują, że imię to mogło być wykorzystywane już w starożytnej Grecji i wówczas nazywano tak kobiety, które są słodkie niczym miód.

Zamiłowania i hobby

Kobieta o imieniu Pamela to osoba, która uwielbia dobrą zabawę. Często organizuje domówki lub wychodzi na miasto ze znajomymi. Rozrywkowy tryb życia to coś, w czym czuje się jak ryba w wodzie. Uwielbia muzykę, taniec i zabawy do białego rana. Niestety jest podatna na nałogi, co może doprowadzić ją do zguby i trudnych sytuacji życiowych. W wolnych chwilach podróżuje, gdzie nie stroni od ekstremalnych aktywności. Podczas podróży stawia na poznawanie innych kultur i nocne odkrywanie miast i regionów. Dorze czuje się także w domowym zaciszu w gronie rodziny i przyjaciół.

Praca i kariera zawodowa

Niestety Pamela nie zawsze odnajduje się w pracy zawodowej. Ma problemy z dostosowaniem się do rygorów pracy oraz panujących w niej zasad. Często się buntuje, przez co ma trudności z zagrzaniem dłużej miejsca w jednej firmie. Jeżeli dobrze się przypilnuje i narzuci odpowiednie priorytety, to wówczas może osiągać satysfakcjonujące wyniki. Podczas swojej kariery nie dąży za wszelką cenę do uznania i awansów. Woli spokojne i bezproblemowe życie, dlatego lepiej odnajduje się na mniej eksponowanych i odpowiedzialnych stanowiskach. Raczej nie będzie dobrym przełożonym.

Predyspozycje zawodowe

Artystyczna dusza Pameli sprawia, że doskonale odnajduje się ona w sztuce lub jako twórca literacki. Może wykonywać także takie zawody jak: pedagog, psycholog, czy też bibliotekarz.

Patroni Pameli

Brak obecnie patronów dla imienia Pamela.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *