Kategorie
Imiona na literę P Imiona żeńskie

Patrycja

Znaczenie imienia Patrycja

Kobiety o imieniu Patrycja mają tendencję do bycia zaborczymi. Za wszelką cenę chcą zostać dostrzeżone w każdej sytuacji. Dotyczy to zarówno strefy biznesowej, jak i prywatnej. Z reguły posiadają naturę ekstrawertyczki. Publika napędza je do dalszego działania. Potrzebują regularnych kontaktów z innymi osobami, a najlepiej, aby pozostali byli tylko w roli biernych obserwatorów. Patrycja cechuje się dużą żywiołowością i pokładami energii. Za wszelką cenę broni swoich racji i tez, nawet jeżeli nie ma ku temu logicznych argumentów. Zawsze stara się postawić na swoim, nie bacząc na ewentualne konsekwencje. To doprowadza ją do niepotrzebnych konfliktów, również z najbliższymi osobami.

 

Patrycja to także osoba, która nie jest podatne na wpływ innych osób. Idzie przez życie na swoich zasadach i z góry wytyczoną trasą. Ma bardzo dobrą pamięć, dzięki czemu osiąga dobre wyniki w nauce i pracy. Nie potrzebuje wiele czasu, aby nauczyć się nowych umiejętności i zdobywać kompetencje. Lubi ubierać się modnie i kolorowo, ponieważ wie, że w ten sposób zostanie dostrzeżona w tłumie. Chętnie angażuje się w projekty społeczne i akcje charytatywne, a także na co dzień emanuje swoim przywiązaniem do Ojczyzny. Bez wątpienia jest patriotką z krwi i kości. Jeżeli komuś zaufa, to jest dobrą partnerką życiową, jak i lojalną przyjaciółką. Z upodobaniem dba o ciepło domowego ogniska i kultywowanie wartości rodzinnych.

Pochodzenie imienia Patrycja

Imię Patrycja pochodzi z języka łacińskiego. Jego pierwotną formą był męski Patrycjusz, co z czasem pozwoliło na wyodrębnienie żeńskiej formy. Imię wskazuje na osobę, która jest uprzywilejowana ze względu na swoje przymioty lub pochodzenie.

Zamiłowania i hobby

Patrycja lubi rozrywkowy styl życia, jednak stara się przy tym zachować odpowiedni umiar. Nie stroni od spotkań towarzyskich, czy organizowania domówek we własnym domu. Dużo wolnego czasu poświęca na dbanie o porządek domowy oraz ciepło domowego ogniska. Ponadto bierze udział w licznych akcjach charytatywnych i społecznych. W wolnej chwili lubi literaturę patriotyczną, a także muzea i inne miejsca, gdzie może dowiedzieć się więcej o losach ludzi zamieszkujących jej ziemie. Angażuje się w wiele lokalnych przedsięwzięć.

Praca i kariera zawodowa

Patrycja ze względu na swoją aktywność często znajduje się w centrum wydarzeń biznesowych. Odnajduje się w pracach społecznych, gdzie może służyć innym osobom. Wówczas łączy swoją misję z pracą zarobkową. Jest energiczna, śmiała i żywiołowa, dzięki czemu brnie do celu nawet pomimo przeszkód. Czasem ma problemy z tym, aby odpuścić we właściwym momencie. Z łatwością zdobywa wiedze i doświadczenie, dzięki czemu sprawdzi się na licznych stanowiskach, również tych kierowniczych. Ma charyzmę do tego, aby przewodzić innym osobom.

Predyspozycje zawodowe

Atutem Patrycji jest jej wszechstronność. Dzięki temu dobrze poradzi sobie na dowolnie wybranym stanowisku i w dowolnie wybranym sektorze. W jej przypadku trudno wskazać o konkretną predyspozycję.

Patroni Patrycji

Św. Patrycja z Nikomedii – chrześcijanka, która w III wieku poniosła męczeńską śmierć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *