Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę R

Rafał

Znaczenie imienia Rafał

Mężczyźni o imieniu Rafał mają ciekawe usposobienie. Zazwyczaj to nerwowy choleryk, który cały czas wydaje sie być rozdrażniony. Przez to stosunkowo łatwo wyprowadzić go z równowagi. Przekłada się to na jego roztargnienie oraz skłonność do wywoływania niepotrzebnych nieporozumień i konfliktów. Jego osobowość sprawia, że chętnie podejmuje się wielu zadań w tym samym momencie, jednak rzadko doprowadza je do szczęśliwego zakończenia. Ma problemy z systematyczną pracą. Raczej pracuje zrywami, co nie jest pozytywnie odbierane przez otoczenie. Zapomina o obietnicach i zobowiązaniach, co może przynieść mu wiele problemów. Im szybciej zacznie nad tym pracować, tym lepiej.

 

Na co dzień Rafał jest ciekawy świata i chętnie podróżuje. Nie zawsze jest w stanie wyciągnąć z podróży maksimum, a wszystko przez jego nieuważność. Wiele cennych doświadczeń i nauk po prostu pomija. Stawia na niezależność i dla zasady nie zgadza się z innymi oraz ich argumentacją. Z czasem jednak dojrzewa do przyznania innym racji i przyjęcia innego stanowiska. Na co dzień jest trudny w obyciu. Z jednej strony udaje człowieka o silnej woli, a z drugiej strony szybko się poddaje, wybucha i działa agresywnie. Ma tendencję do bujania w obłokach i tak naprawdę jest podatny na wpływ innych osób. W towarzystwie stara się być gawędziarzem, który rozluźni atmosferę. Trudno mu się ustatkować, ponieważ do rozdrażnienia dochodzi trudność w okazywaniu uczuć.

Pochodzenie imienia Rafał

Męskie imię Rafał pochodzi z języka hebrajskiego. Tłumaczenie oznacza osobę, którą uzdrawia Bóg.

Zamiłowania i hobby

Rafał to osoba, która uwielbia spędzać czas w towarzystwie. Wiele zależy jednak od jego humoru. Jeżeli jest dobry, to staje się prawdziwą duszą towarzystwa. Dowcipkuje, gawędzi i rozluźnia atmosferę. Wówczas jest mile widziany na domówkach, czy podczas wspólnego wypadu za miasto. Zdarza się jednak, że ma tendencję do wszczynania awantur i może rozwalić nawet najlepszą imprezę. To sprawia, że nie ma zbyt dużego grona zaufanych przyjaciół. Jego ciekawość świata przekłada się na podróże. Dotyczą zarówno pobliskich miejsc, jak i najdalszych zakątków świata. Chętnie spędza czas przed telewizorem, gdzie ogląda programy podróżnicze i popularnonaukowe.

Praca i kariera zawodowa

Niestety Rafał nie jest przykładem wzorowego pracownika, o którego walczą pracodawcy. Na co dzień jest nieuważny i podejmuje się zbyt wielu zadań w tym samym czasie. Później ma problemy z ich realizacją. Zdarza się, że nie wypełnia swoich obowiązków służbowych. Zawsze chce postawić na swoim, dlatego ma trudności z pracą w zespole i nie jest ceniony wśród współpracowników. Brakuje mu wytrwałości w dążeniu do celu. Ponadto ma problem ze zdobyciem określonych umiejętności, czy zawodu. W związku z tym jego praca i kariera zawodowa są wielką niewiadomą, a często jej przebiegu decyduje czysty przypadek.

Predyspozycje zawodowe

Choć Rafał ma problemy ze zdobyciem zawodu, to jednak może być dobrym aktorem, psychologiem, a nawet lekarzem. Odnajdzie się także w sektorze zawodów, które mają bezpośredni kontakt z naturą.

Patroni Rafała

Archanioł Rafał – patron chirurgów, anioł stróż

Błogosławiony Rafał Melchior Chyliński – zakonnik, który oddał się służbie ubogim, cierpiącym i chorym. Należał do Zakonu Braci Mniejszych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *