Kategorie
Imiona na literę R Imiona żeńskie

Regina

Znaczenie imienia Regina

Kobiety o imieniu Regina to osoby, które pewnie idą przez życie. Predysponowane są do osiągania sukcesów na różnych polach. Jednocześnie czasem bywają zapatrzone w siebie i potrzebują powszechnego uwielbienia. Przez to otoczenie często podchodzi do nich sceptycznie, a nawet wrogo. Władczy charakter Reginy i jej życiowa energia idą w parze z dużą ambicją. Odpowiednio pokierowane mogą przynieść wymierne rezultaty w postaci uzyskania wysokiego statusu społecznego i satysfakcjonującej pracy. Z drugiej strony Regina może się wywyższać. Wówczas nie jest lubiana przez najbliższe otoczenie i współpracowników.

 

Ma tendencję do obarczania innych winą za swoje niepowodzenia. Nie przyjmuje krytyki i zawsze chce postawić na swoim. To kolejne aspekty, które nie zawsze przynoszą jej korzyści w codziennym życiu. Dużo więcej mogłaby osiągnąć, gdyby była bardziej krytyczna wobec siebie. Na pewno przysporzyłoby to jej większe grono przyjaciół. Reginy są pewne siebie i chętnie podejmują się dużych wyzwań. Niestety wtedy daje o sobie znać brak konsekwencji i wytrwałości w dążeniu do ich realizacji. Kobiety te bywają bardzo roszczeniowe wobec innych i oschłe, dlatego trudno im zbudować przyjaźń oraz związek na lata. Może okazać się, że na starość okażą się bardzo samotne.

Pochodzenie imienia Regina

Żeńskie imię Regina pochodzi z języka łacińskiego. Powstało bezpośrednio od słowa regina, które oznacza królową. Tłumaczenie tego imienia to kobieta dumny i wniosła niczym królowa.

Zamiłowania i hobby

Zdecydowanie Regina najlepiej czuje się sama ze sobą. Lubi spędzać czas w pojedynkę. Sięga wówczas po książkę, dobry film, czy też po prostu leniuchuje. Jeżeli znajdzie jakąś pasję, to potrafi oddać się jej bezgranicznie, nawet kosztem bliskich lub pracy. Stara się łapać wiele srok za jeden ogon, jednak nie zawsze jest to korzystne. Choć Regina nie ma wielu przyjaciół, to jednak czasami decyduje się na wyjście na imprezę. Zawsze jednak stara się być duszą towarzystwa. Uwielbia, gdy błyszczy i wszystko toczy się wokół jej osoby. Dla innych może to być przytłaczające.

Praca i kariera zawodowa

Przez całe życie Regina dąży do kierowniczych stanowisk i spektakularnych sukcesów. Ma władczy charakter, przez co często staje na czele grupy pracowników i nimi dowodzi. Odpowiednio przygotowana zyskuje sobie szacunek, a także sympatię. Niestety zdarza się, że się wywyższa i wówczas współpracownicy jej nie cenią. Do celu dąży na różny sposób i zrobi wszystko, aby awansować na kierownicze stanowisko. Wszystko po to, aby czuć się lepszą od innych. Nie oznacza to jednak, że nie może osiągnąć sukcesu. Aby tak się stało, musi walczyć ze swoim brakiem konsekwencji i wytrwałości.

Predyspozycje zawodowe

Artystyczna dusza Reginy sprawia, że może pracować w sektorze związanym z muzyką lub sztuką. Ma zadatki na bycie dobrym dziennikarzem lub naukowcem w różnych sektorach.

Patroni Reginy

Św. Regina z Alezji – to dziewica, którą wychowywała chrześcijanka. Zmarła męczeńską śmiercią w okolicach 300 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *