Kategorie
Imiona na literę R Imiona żeńskie

Róża

Znaczenie imienia Róża

Kobiety o imieniu Róża posiadają złożoną osobowość. W swoim życiu wielokrotnie muszą rywalizować, przez co żyją w stresie i szybkim tempie. Z drugiej strony są osobami, które nie lubią bezczynności i leniuchowania. Mają duże pokłady energii, które wykorzystują w życiu prywatnym i zawodowym. Cenią sobie działanie i wolę je od długotrwałego analizowania. Róża jest kobietą pełną ambicji i dążącą do poprawy swojego statusu społecznego. Charakteryzuje się zdecydowaniem i posiada wrodzoną charyzmę. Dzięki temu chętnie przejmuje władzę nad grupą. Nie boi się wyzwań i podejmowania ryzyka. Najczęściej przynosi to jej wiele korzyści.

 

Róża może mieć problemy z przyjmowaniem krytyki. Jest uparta w swoim działaniu i zawsze chce postawić na swoim. Jednocześnie nie jest podatna na wpływ innych osób. Chce mieć zawsze rację, jednak potrafi zachować przy tym odpowiedni balans. To wszystko sprawia, że jest lubiana przez otoczenie. Ma wielu znajomych, a także jest ceniona przez współpracowników. Wszystko dlatego, że swoją pozytywną energią i radością z życia zaraża inne osoby. Gdy się zakocha, to jest bezgranicznie oddana partnerowi. Potrzebuje jednak tego, aby ten regularnie okazywał jej uczucia. Jako przyjaciółka jest stabilna i godna zaufania.

Pochodzenie imienia Róża

Żeńskie imię Róża pochodzi z języka łacińskiego. Powstało bezpośrednio od słowa rosa, czyli róża. Imię oznacza kobiety delikatne i piękne niczym ten kwiat.

Zamiłowania i hobby

Róża jest aktywną kobietą, która ma liczne hobby i zainteresowania. Chętne uprawia sport i spędza czas na świeżym powietrzu. Lubi długie spacery, obcowanie z naturą i podróże. Chętnie odkrywa nieznane. Stawia zarówno na krótkie wypady poza miasto, jak i wycieczki w odległe rejony świata. Gdy szuka wytchnienia, to zaszywa się w domu i czyta. Lubi dobre filmy i muzykę. Ceni sobie spotkania ze znajomymi. Chętnie wyjdzie na miasto, czy też zorganizuje przyjęcie u siebie w domu. Jest dobrą gospodynią. Ma liczne grono znajomych i przyjaciół. Jej pozytywne usposobienie sprawia, że jest kompanką i do tańca i do różańca. Bez wątpienia nie da się jej nie lubić.

Praca i kariera zawodowa

Jeżeli Róża odpowiednio pokieruje swoją karierę zawodową, to może zbudować wysoką pozycję. Jest stworzona do rywalizacji. Doskonale odnajduje się na odpowiedzialnych stanowiskach, gdzie trzeba podejmować ryzyko. Umie zarządzać ludźmi i jest cenionym współpracownikiem. Dzięki temu nie powinna mieć problemu ze znalezieniem atrakcyjnego i dobrze płatnego zatrudnienia. Zwycięsko wychodzi z wielu opresji i nie zraża się niepowodzeniami. Uwielbia pracę z ludźmi i zaraża ich swoją pozytywną energią. Ma szansę na odniesienie spektakularnego sukcesu zawodowego.

Predyspozycje zawodowe

Bez wątpienia Róża ma predyspozycje do pracy w zawodach, gdzie wymagane są dynamika i częsty kontakt z ludźmi. Odnajduje się jako przedstawiciel handlowy, właściciel restauracji, czy też osoba pracująca z dziećmi.

Patroni Róży

Św. Róża z Limy – żyła na przełomie XV i XVI wieku. Pochodziła z Hiszpańskiej rodziny, jednak żyła w Ameryce Południowej. Pomagała biednym i chorym.

Św. Róża z Viterbo – choć nie została przyjęta do klasztoru, to jednak słynęła z cudów. Zmarła w XIII wieku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *