Kategorie
Imiona na literę R Imiona żeńskie

Rozalia

Znaczenie imienia Rozalia

Kobiety o imieniu Rozalia dążą do szybkiego uzyskania niezależności. Są aktywne i pewne siebie, dzięki czemu z podniesionym czołem idą przez życie. Cenią sobie swobodę myśli i postępowania i dotyczy to także osób trzecich. Zdarza się jednak, że Rozalia ma wybuchowy temperament i trudno zapanować jej nad emocjami. Mimo tego nie jest choleryczką i częściej ma zrównoważony charakter. Od długich analiz woli aktywne działanie. Dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. Jej przenikliwy i bystry umysł pozwala jej na trafną analizę sytuacji i ocenę działania innych osób. Starannie dobiera przyjaciół i początkowo trzyma każdego na bezpieczny dystans.

 

Lubi być zaangażowana, dlatego chętnie weźmie wiele projektów w pracy, a także aktywnie wesprze organizacje osiedlowe i charytatywne. Niestety ma tendencję do wtykania nosa w życie innych, co może powodować różnego rodzaju nieporozumienia, a nawet konflikty. Chętnie poucza innych i uważa się za dobrego doradcę. Swoim entuzjazmem szybko zaraża innych i motywuje ich do działania. Wszystko dzięki wrodzonej charyzmie. Ma trudności ze zbudowaniem wieloletniej przyjaźni. Chętnie zmienia miejsca zamieszkania, pracy, czy też otoczenie. Ma zdolność łatwej adaptacji do nowych warunków i z powodzeniem może zwiedzić cały świat, wykonując różne zawody. Może mieć trudności ze zbudowaniem trwałego związku i założeniem rodziny.

Pochodzenie imienia Rozalia

Żeńskie imię Rozalia pochodzi z języka łacińskiego. Najprawdopodobniej powstało ze zlepka dwóch słów: rosa i lilium, które oznaczają różę i lilię. Imię to nadawano kobietom, które mają być piękne i delikatne jak te kwiaty.

Zamiłowania i hobby

Zdecydowanie czerpie z życia całymi garściami. Uwielbia zmieniać otoczenie, dlatego chętnie podróżuje. Dotyczy to zarówno kilkudniowych wypadów, jak i wielomiesięcznych podróży, w których ima się różnego rodzaju zatrudnienia. Uwielbia przygody i nie boi się ponosić ryzyka. Jest bardzo towarzyską osobą, dlatego chętnie wyskoczy ze znajomymi na miasto lub zorganizuje dla nich przyjęcie. Zazwyczaj stawia na spontaniczność. Jeżeli zaangażuje się w jakiś projekt, to poświęca mu dużo czasu. Dotyczy to m.in. akcji osiedlowych i charytatywnych.

Praca i kariera zawodowa

Rozalia to kobieta bardzo energiczna, która potrafi wybuchnąć. Jej postępowanie i brak przywiązywania do miejsca sprawiają, że trudno zbudować jej karierę zawodową. Zanim doczeka się awansu, już chce zmienić pracę i szuka nowych bodźców. To sprawia, że nie jest przesadnie ceniona na rynku pracy. Wszystko przez brak równowagi, który widać gołym okiem. Z drugiej strony jest pewną siebie i niezależną kobietą, która potrafi postawić na swoim. Zdecydowanie lepiej sprawdza się w roli przedsiębiorcy lub osoby, które aktywnie zmienia pracę i podróżuje po całym świecie.

Predyspozycje zawodowe

Kobiety o imieniu Rozalia mają szerokie możliwości i sprawdzą się w wielu zawodach. Zazwyczaj w czasie kariery zawodowej zmieniają je minimum kilkakrotnie. Mają zdolność do adaptacji do nowych sytuacji życiowych.

Patroni Rozalii

Św. Rozalia Sinibaldi – włoska pustelniczka z XII wieku, która mieszkała na Sycylii i większość życia spędziła na górze Pellegrino. Jest patronką chroniącą przed epidemią.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *