Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę R

Ryszard

Znaczenie imienia Ryszard

Mężczyźni o imieniu Ryszard charakteryzują się wyjątkowo logicznym umysłem. Zazwyczaj są pewni siebie i twardo stąpają po ziemi. Aktywnie angażują się w przedsięwzięcia, na których im zależy lub są one spójne z ich myśleniem. Przez całe życie Ryszard dąży do tego, aby zdobywać wiedzę, rozwijać się i być najlepszym. Na co dzień jest niezwykle precyzyjny. Dotyczy to zarówno prostych prac domowych, jak i wykonywanych obowiązków służbowych. Cechuje go wyjątkowa dyscyplina, której wymaga również od innych. Stara się być praktyczny i nie komplikuje sobie codzienności. Wybiera proste i racjonalne rozwiązania.

 

Czasami powie za dużo, czym rani inne osoby. Wszystko dlatego, że nie jest dobry w dyplomacji, czy subtelny. Stawia na konkrety i racjonalizm. To typowy mężczyzna, który stawia na niezależność i chce postawić na swoim. Wśród jego wad wymienia się m.in.: przemądrzałość, przesadną dumę, czy wybuchowość. Jeżeli ich nie kontroluje, to może być bardzo trudny w codziennym obcowaniu. Wymaga odpowiedniego podejścia od osób w jego otoczeniu. Nie okazuje przesadnie uczuć, jednak jest wierny swoim przyjaciołom i partnerce. Sprawdza się zarówno jako mąż, jak i ojciec. Dba o dzieci i dokłada wszelkich starań, aby miały zapewnioną bezpieczną i dobrą przyszłość.

Pochodzenie imienia Ryszard

Męskie imię Ryszard pochodzi z języka germańskiego. Powstało z połączenia słów richi i hart. Oznaczają one kogoś bogatego i silnego. Imię to nadawano osobom, które mają predyspozycje do sprawowania władzy i są silne.

Zamiłowania i hobby

Ryszard jako osoba twardo stąpająca po ziemi rzadko ucieka do wyobraźni. Otacza się wąskim gronem zaufanych osób, jednak nie przepada za częstymi spotkaniami. Stara się we wszystkim zachować umiar. Jeżeli założy rodzinę, to dużo czasu poświęca innym. Gdy znajdzie sobie hobby, to potrafi zaangażować się w nie bezgranicznie. Lubi podróże w miejsca o wyjątkowym znaczeniu, w tym do obiektów sakralnych. Ceni sobie domowy mir, dobrą książkę, czy film. Chętnie uda się również do opery lub teatru, jednak nie ceni sobie abstrakcji. Stawia na przyziemne atrakcje i jest mu z tym bardzo dobrze.

Praca i kariera zawodowa

Osoby o tym imieniu mają predyspozycje do osiągnięcia sukcesu zawodowego. Muszą być jednak odpowiednio poprowadzone. Na co dzień Ryszard cechuje się zdyscyplinowaniem, zaangażowaniem, pracowitością i dokładnością wykonywanych zadań. To cechy, których poszukuje każdy pracodawca. Zdarza się jednak, że Ryszard bywa zaborczy i wybuchowy. Wówczas może mieć problemy ze zbudowaniem swojej pozycji, a także ze zdobyciem szacunku współpracowników. Jeżeli nad tym zapanuje i będzie sumienny, to szybko dojdzie do pozycji kierowniczych.

Predyspozycje zawodowe

Ryszard to urodzony przedsiębiorca. Może założyć firmę, która osiągnie duży sukces. Sprawdzi się również w zawodach technicznych, czy też w marketingu.

Patroni Ryszarda

Św. Ryszard Bere – to jeden z męczenników angielskich, który odmówił uznania króla za głowę Kościoła.

Św. Ryszard Gwyn – Walijczyk, który w XVI wieku był prześladowany i skazany na śmierć.

Św. Ryszard z Wiche – jeden z rektorów uniwersytetu w Oxfordzie i kanclerz prymasa Anglii w XIII wieku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *