Kategorie
Imiona na literę S Imiona żeńskie

Sabina

Znaczenie imienia Sabina

Kobiety o imieniu Sabina posiadają bardzo złożone osobowości. Często okazuje się, że nie mają łatwego charakteru i trzeba odpowiednio z nimi postępować. Z jednej strony wydają się bardzo silne i niezależne, a z drugiej strony nawet najmniejsze przeszkody mogą wyprowadzić je z równowagi. Wówczas zamykają się w sobie i uciekają w samotność. Na co dzień są jednak staranne i sumienne w wykonywaniu obowiązków domowych i służbowych. Często mają problem z obiektywną oceną sytuacji. Na każdym kroku przemawia przez nie subiektywizm.

 

Sabina ma swoje zdanie i raczej go nie zmieni. Nie łatwo ulega wpływom innych osób, a wszelkie tego typu próby mogą skończyć się niepotrzebnym nieporozumieniem lub kłótnią. Lubi być doceniana i w wielu sytuacjach chce podkreślić swoją wartość. Ceni sobie to, że jest potrzebna inny i umiejętnie do wykorzystuje. To typ materialistki, która uwielbia zaszczyty, drogie zabawki, a nawet wystawne życie. Praca jest dla niej środkiem do osiągnięcia konkretnych celów. Ma problemy z zaufaniem innym ludziom, dlatego otacza się bardzo wąskim gronem przyjaciół. Może mieć problemy ze zbudowaniem silnego związku i założeniem rodziny. Gdy to się uda, to jest wzorem żony i matki i kocha bezgranicznie.

Pochodzenie imienia Sabina

Żeńskie imię Sabina pochodzi z języka łacińskiego. Powstało bezpośrednio on nazwy plemienia Sabinów, które zamieszkiwało środkową Italię.

Zamiłowania i hobby

Sabina ceni sobie wygodę. Uwielbia organizować domowe przyjęcia. Jako gospodyni dba o to, aby każdy gość czuł się u niej wyjątkowo dobrze. Przyjęcia organizowane są z klasą i elegancją. Taka właśnie jest cała Sabina. Lubi wystawne życie, drogie prezenty i innowacyjne gadżety. W gronie przyjaciół otwiera się i staje się duszą towarzystwa. Wówczas jest doskonałą kompanką do wspólnych wypadów na miasto, jak i imprez do białego rana. Gdy założy rodzinę, to chętnie się jej poświęca. Lubi podróże w egzotyczne kierunki, a także odwiedziny w luksusowych hotelach i restauracjach. Zdecydowanie na tym nie oszczędza.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o imieniu Sabina są cenione na rynku pracy. Wszystko dlatego, że są stałe i rzadko ją zmieniają. Ponadto są sumienne, pracowite i bystre. To wszystko przekłada się na dobre wyniki i rzetelne wykonywanie obowiązków. Sabina zna swoją wartość i chętnie to udowodni. Ma swoje zdanie i sprawdza się również na odpowiedzialnych stanowiskach, gdzie podejmuje kluczowe decyzje. Umiejętnie zarządza ludźmi i jest w stanie zrealizować wysokie wymagania stawiane przez pracodawców. Chętnie stawia na własną działalność i pozycję kobiety sukcesu. Ten jest jej pisany, o ile zostanie odpowiednio poprowadzona.

Predyspozycje zawodowe

Sabina doskonale sprawdzi się w wielu wymagających zawodach, gdzie może wykorzystać swoją inteligencję i takt. To urodzona businesswoman.

Patroni Sabiny

Św. Sabina z Avilli – to męczennica, która została patronką gospodyń domowych

Św. Sabina – męczennica, która poniosła śmierć za czasów prześladowań cesarza Hadriana. Obecnie relikwie Św. Sabiny przechowywane są w poznańskiej katedrze

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *