Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę S

Sławomir

Znaczenie imienia Sławomir

Mężczyzna o imieniu Sławomir to osoba, która może odnieść w życiu wiele sukcesów. Dotyczy to zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego. Charakteryzuje go inteligencja oraz otwartość na nowe. Dzięki temu stale się rozwija, zdobywa nowe umiejętności i poznaje wartościowe osoby. Następnie wykorzystuje to w swoim codziennym życiu. Musi tylko być wytrwały w dążeniu do celu. Czasami zdarza się, że brakuje mu systematyczności w działaniu i nie doprowadza projektów do końca. W ten sposób niepotrzebnie marnuje czas i energię. Z drugiej strony jest w stanie odpowiednio się przyłożyć i dokonywać rzeczy wręcz niemożliwych. Wszystko dzięki swojej kreatywności i intelektowi.

 

Z jednej strony ma umysł analityczny, a z drugiej syntetyczny. To wzajemnie się uzupełnia i sprawia, że Sławomir jest niezwykle ceniony na rynku pracy i podejmuje właściwe decyzje. Na uwagę zasługuje jego pewność siebie, która nie jest przesadzona. Ambicja pcha go do stawania się lepszym każdego kolejnego dnia. Próbuje zachować spokój, jednak łatwo wyprowadzić go z równowagi. Wówczas wybucha i może powodować niepotrzebne kłótnie. Jego atutem jest to, że nie rozpamiętuje długo porażek. Na co dzień ucieka od samotności i stawia na spędzanie czasu w gronie bliskich i zaufanych osób. Jest doskonałym przyjacielem, a także dobrym kandydatem na męża i ojca.

Pochodzenie imienia Sławomir

Męskie imię Sławomir pochodzi z języka staropolskiego. Powstało ze zlepka słów sławo i mir. Oznacza to osobę, która zdobywa sławę poprzez swoje pokojowe zachowanie.

Zamiłowania i hobby

Sławomir to osoba, która unika dużych skupisk ludzkich i wypadów na miasto. Od dyskoteki woli wyjazd na łono natury lub do mniej uczęszczanych i popularnych miejsc. Uwielbia pikniki, długie spacery po lesie lub brzegiem morza. Gdy pogoda dopisuje, to ucieka z dala od miasta, gdzie może kontemplować i doświadczać piękna przyrody. Mimo tego pozostaje bardzo towarzyski. Za miasto chętnie zabiera przyjaciół lub członków rodziny. Jeżeli spędza czas w domu, to organizuje przyjęcia lub siada przed telewizorem. Chętnie sięga po dobrą książkę.

Praca i kariera zawodowa

Osoby o imieniu Sławomir są cenione na rynku pracy. Odpowiednio poprowadzone mogą osiągnąć wiele sukcesów na różnych płaszczyznach. Sławomir musi jednak uważać na to, aby pozostać wytrwałym i systematycznym w działaniu. Jego inteligencja i kreatywność sprawiają, że radzi sobie nawet z najtrudniejszymi problemami do rozwiązania. Chętnie ryzykuje i nie boi się wzięcia odpowiedzialności. Porażki motywują go do dalszego działania i się nimi nie zniechęca. Bez problemu powinien znaleźć atrakcyjną pracę. Jeżeli będzie uparty i solidny, to stopniowo zyska uznanie w oczach przełożonych i dojdzie do stanowisk kierowniczych.

Predyspozycje zawodowe

Sławomir ma zadatki na dobrego rolnika lub lekarza weterynarii. Ponadto odnajdzie się tam, gdzie niezbędne jest twórcze i strategiczne myślenie. Może odnieść sukcesy w takich dziedzinach jak: służby mundurowe, marketing, nauki ścisłe, czy też handel.

Patroni Sławomira

Obecnie brak patronów dla osób o imieniu Sławomir.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *