Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę S

Seweryn

Znaczenie imienia Seweryn

Mężczyźni o imieniu Seweryn cechują się dużą ambicją. Dzięki temu stopniowo dążą do realizacji swoich celów i z każdym dniem chcą być coraz lepsi. Na co dzień są wycofani i wolą działać z drugiego szeregu. Nie należą do osób, które stają na czele grupy i się afiszują. Jeżeli tylko zechce, to może bardzo dużo osiągnąć. Z drugiej strony nie jest to klasyczny typ zdobywcy, który za wszelką cenę będzie walczył o pozycję i uznanie. Woli żyć spokojnie i bez dodatkowego stresu. Jako pracownik jest bardzo ceniony, ponieważ wykazuje się zaangażowaniem, precyzją i cierpliwością. Do tego jest pracowity.

 

Mimo swojego wycofania, nie boi się podejmowania trudnych zadań, a także podejmowania dużego ryzyka. Wie bowiem, że stać go na dużo i wiele zależy od jego zaangażowania i postępowania. Cieszy się powszechnym szacunkiem, ponieważ dla każdego ma dobrą radę lub słowo. Chętnie pomaga innym i daje mu to poczucie spełnienia. Często myśli o innych, zamiast o sobie. Taki już jest Seweryn. Należy do grona romantyków, którzy lubią uciekać w świat marzeń. Właśnie dlatego ma problem z zaufaniem innym osobom, a także trudności z założeniem rodziny. Cieszy się jednak sporym zainteresowaniem kobiet i gdy już się zakocha, to jest dobrym mężem i ojcem. Ceni sobie poczucie bezpieczeństwa i stara się zapewnić bliskim dobrą przyszłość.

Pochodzenie imienia Seweryn

Męskie imię Seweryn pochodzi z języka łacińskiego. Powstało bezpośrednio od słowa severus, czyli surowy. W ten sposób nazywano osoby, które mają srogi i surowy charakter. Obecnie jednak znaczenie to się zatraciło.

Zamiłowania i hobby

W wolnych chwilach Seweryn lubi uciec w świat marzeń z dobrą książką lub filmem. Zdecydowanie stroni od dużych zbiorowisk ludzkich i hucznych imprez. Jeżeli już wychodzi, to bardziej na domówkę niż dyskotekę. Jest czuły na piękno i potrafi docenić sztukę. Właśnie dlatego Seweryna można spotkać w galerii sztuki, na wystawie, czy też w teatrze. Chętnie uczęszcza na wieczory poetyckie, a także do stylowych kawiarni. Ceni sobie podróże w historyczne miejsca. Za obiekt podróży często wybiera obiekty sakralne. Raczej w Polsce, choć zdarza mu się wyjeżdżać za granicę.

Praca i kariera zawodowa

Mężczyźni o imieniu Seweryn są bardzo cenieni na rynku pracy. Wszystko dzięki ich ambicji, sumienności i zaradności. Seweryn nie boi się trudnych zadań, dlatego z czasem powierzane mu są odpowiedzialne funkcje. Jest ceniony i szanowany przez współpracowników oraz przełożonych. Stopniowo buduje swoją pozycję zawodową i może dojść do stanowisk kierowniczych. Nie robi jednak tego za wszelką cenę, bo bardziej od stresu i pogoni za pieniądzem ceni sobie spokój i bezpieczeństwo.

Predyspozycje zawodowe

Seweryn ma predyspozycje do pracy w zawodach artystycznych, w tym w muzyce i sztuce. Sprawdzi się również jako lekarz lub inna osoba, która niesie pomoc ludziom.

Patroni Seweryna

Św. Seweryn Boecjusz – żyjący na przełomie V i VI wieku filozof, który przekładał na łacinę grecką twórczość

Św. Seweryn Wielki – patron Austrii, który założył wiele klasztorów w tym kraju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *