Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę S

Stanisław

Znaczenie imienia Stanisław

Mężczyzna o imieniu Stanisław to osoba, która na co dzień wykazuje się dużą pewnością siebie. Konsekwentne działanie sprawia, że może osiągnąć liczne sukcesy na polu zawodowym oraz prywatnym. Nie stroni od pracowitości. Chętnie podejmuje się nowych wyzwań i zdobywa nowe umiejętności. Zdecydowanie nie lubi bezczynności. Odnajduje się wtedy, gdy aktywnie działa. Stawia na to, zamiast na długą analizę dostępnych możliwości. Charakteryzuje się inteligencja syntetyczna, która przydaje mu się w codziennej pracy. Dzięki temu może adaptować się do różnych sytuacji i rozwiązywać skomplikowane problemy.

 

Prywatnie jest osobą cenioną. Wszystko dlatego, że chętnie niesie innym pomoc. Dotyczy to zarówno prywatnych znajomości, jak i współpracowników. Pozostaje przy tym bezinteresowny i czarujący. To ostatnie sprawia, że nie może narzekać na brak zainteresowania kobiet. Gdy się zakocha, to jest doskonałym gospodarzem, mężem i ojcem. Ma jednak tendencję do bycia zaborczym, dlatego powinien nad tym pracować. Powinien wystrzegać się także wtrącania się w nieswoje sprawy. Takie zachowanie może przynieść mu wiele przykrości i niepotrzebnego stresu.

Pochodzenie imienia Stanisław

Męskie imię Stanisław pochodzi z języka starosłowiańskiego. W tłumaczeniu oznacza mężczyznę, który jest chlubą danego narodu, czy też plemienia. Wszystko dlatego, że umiejętnie dba o dom, czy też gospodarstwo domowe.

Zamiłowania i hobby

Stanisław to osoba, która nie lubi leniuchować. Zdecydowanie stawia na aktywne spędzanie wolnego czasu. Właśnie dlatego uprawia różne sporty i chętnie podróżuje. Zabiera bliskich na wypady za miasto, a także w bardzo egzotyczne kierunki świata. Odnajduje się na łonie natury. Przyroda daje mu ukojenie i pozwala oderwać myśli od pracy. To niezwykle ważne, ponieważ ma tendencję do pracoholizmu. Dzieje się tak wtedy, gdy ma za dużo wolnego czasu i jest bezczynny. Od czasu do czasu spotyka się z zaufanym gronem przyjaciół, gdzie mimo swojej skrytości bywa duszą towarzystwa.

Praca i kariera zawodowa

Mężczyźni o imieniu Stanisław mają potencjał, dzięki któremu osiągają sukces zawodowy. Stanisław to przede wszystkim pracowitość, skrupulatność i konsekwencja w działaniu. Dzięki temu jest w stanie zrealizować nawet najbardziej wymagające zadania służbowe. Wszystko z dużym zaangażowaniem i systematycznością. Pomaga innym, dlatego cenią go zarówno współpracownicy, jak i pracodawcy. Cały czas jest aktywny i chętnie ima się dodatkowych zleceń lub zadań wewnątrz organizacji. Wszystko po to, aby nie być bezczynnym. Niestety może to przerodzić się w pracoholizm, dlatego musi uważać. Odpowiednio poprowadzony będzie stopniowo piął się po drabinie zawodowej.

Predyspozycje zawodowe

Stanisław to osoba o dobrze rozwiniętej wrażliwości na piękno. Może być doskonałym aktorem lub pisarzem. Ponadto sprawdzi się w specjalistycznych zwodach, w tym jako wojskowy lub prawnik. Zawdzięcza to syntetycznemu i strategicznemu myśleniu.

Patroni Stanisława

Św. Stanisław Kostka – jesuita żyjący w XVI wieku

Św. Stanisław ze Szczepanowa – biskup krakowski z XI wieku, który wpłynął na rozwój chrześcijaństwa w Polsce

Św. Stanisław Kaźmierczyk – duchowny z XV wieku, który znany był z głębokiego życia duchownego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *