Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę S

Szymon

Znaczenie imienia Szymon

Mężczyzna o imieniu Szymon może być bardzo tajemniczą osobą. Posiada dar do trafnej oceny innych osób, a także do przekonywania ich do swoich idei. Jest to możliwe, dzięki wrodzonej charyzmie Szymona. Starannie dobiera przyjaciół, a także życiową partnerkę. Dużą świętością jest dla niego prywatność. Jest pamiętliwy i uparty, dlatego lepiej nie wyrządzić mu krzywdy. W najmniej spodziewanym momencie może się za nią odpłacić. Bez dwóch zdań Szymon to typ cichej i skrytej osoby, która lepiej czuje się z samym sobą niż w towarzystwie innych. Czasami wydaje się nawet, że Szymon jest nudnym gburem. Maska ta spada jednak wtedy, gdy się go lepiej pozna.

 

Na co dzień jest skrupulatny i dobrze zorganizowany. Posiada godną pozazdroszczenia cierpliwość, dzięki czemu potrafi doprowadzić do końca nawet najtrudniejsze i najbardziej wymagające projekty. Nie podlega wpływom innych osób. Potrafi być obiektywny, dlatego wiele osób liczy się z jego zdaniem. Mimo jego ograniczeń w zakresie kontaktów z innymi osobami, może liczyć na powszechne uznanie i szacunek. Ma dużą pewność siebie, która czasem jest przesadzona. W swoim życiu powinien starać się nad tym zapanować. Doskonale odnajduje się w aktywnym działaniu i to daje mu szczęście. Ma problemy z okazywaniem uczuć, jednak gdy się ustatkuje, to będzie doskonałym ojcem. Zadba o bliskich i ich przyszłość.

Pochodzenie imienia Szymon

Męskie imię Szymon pochodzi z języka hebrajskiego i powstało ze zlepka słów szim on. Oznaczają one osobę, którą wysłuchał Bóg i nawiązuje to bezpośrednio do znaczenia biblijnego.

Zamiłowania i hobby

Szymon to osoba o bogatym życiu emocjonalnym. Potrafi docenić piękno przyrody i sztuki. Właśnie dlatego regularnie korzysta z rozrywek kulturalnych. Można spotkać go w teatrze, operze, czy też w galerii sztuki. Ponadto dużą uwagę zwraca na życie duchowe, dlatego chętnie odwiedza obiekty sakralne o wyjątkowym znaczeniu dla chrześcijaństwa. W wolnych chwilach stawia na samorozwój i chętnie zdobywa nowe umiejętności. Sporadycznie spotyka się z przyjaciółmi, jednak zdecydowanie lepiej czuje się sam ze sobą. Jeżeli założy rodzinę, to z bliskim spędza czas na łonie natury lub w domowym zaciszu.

Praca i kariera zawodowa

Mężczyźni o imieniu Szymon mają potencjał do tego, aby odnosić spektakularne sukcesy zawodowe. W swoim życiu kierują się zasadami, prawem i szlachetnością. Każdy obowiązek wykonują z należytą starannością. Nie zrażają się przeszkodami i umiejętnie je pokonują. Mocno skupiają się na pracy, ponieważ zależy im na tym, aby wszystko było doskonałe. Jest cierpliwy i dobrze zorganizowany, a cechy te są niezwykle cenione przez pracodawców. Może mieć problem ze wzbudzeniem sympatii współpracowników, ponieważ jest skryty. Z czasem dochodzi do stanowisk kierowniczych.

Predyspozycje zawodowe

Szymon najlepiej odnajduje się w biznesie. Może być dobrej jakości specjalistą lub przedsiębiorcą z sukcesami. Ponadto ma predyspozycje do pracy w rolnictwie, w sektorze naukowym, czy też w zawodach technicznych.

Patroni Szymona

Św. Szymon Slupnik – pustelnik x V wieku, który żył przez 37 lat na słupie w Syrii

Św. Szymon – jeden z apostołów, który głosił Ewangelię na ziemiach Persji. Zmarł śmiercią męczeńską

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *