Kategorie
Imiona na literę S Imiona żeńskie

Sylwia

Znaczenie imienia Sylwia

Sylwia to osoba, którą można określić jako choleryczkę o niespożytej energii. Zdecydowanie działa bardzo dynamicznie i często zdarzy się, że najpierw coś zrobi, a później to przemyśli. Czasem prowadzi to do niepotrzebnych nieporozumień lub sprawienia komuś przykrości. Na co dzień Sylwia jest bardzo aktywna i angażuje się w wiele projektów. To nie tylko praca i obowiązki domowe, ale także liczne akcje charytatywne i hobby. Jeżeli coś robi, to od razu całym sobą. Wszystko dlatego, że nie uznaje półśrodków. Dzięki swojej charyzmie bez trudu zdobywa zaufanie i uwagę, a także angażuje innych do działania. Pod tym kątem to urodzona liderka. Musi jednak panować nad swoim zapałem, ponieważ ten często przechodzi zbyt szybko. Zdarza się, że nie doprowadza projektów do końca.

 

Jej głowa jest pełna pomysłów, które regularnie wprowadza w życie. Jeżeli wszystko idzie po jej myśli, to działa bardzo efektywnie. Niestety nawet najmniejsze trudności mogą ją rozkojarzyć i zniechęcić do dalszego działania. To chodząca realistka, choć czasem zdarza jej się na chwilę uciec w świat marzeń. Myśli pozytywnie i dobrą energię chce przelewać na inne osoby. Mimo tego, że jest bardzo towarzyska, to jednak przyjaciół dobiera ostrożnie i początkowo trzyma ich na dystans. Musi minąć trochę czasu, zanim komuś zaufa. W miłości bywa zmienna, co przekłada się na problemy z ustatkowaniem.

Pochodzenie imienia Sylwia

Żeńskie imię Sylwia pochodzi z języka łacińskiego. Bezpośrednio powstało od słowa silvius Oznacza ono kogoś, kto jest dziki lub żyje w lesie. Oczywiście Sylwia taka nie jest, a na przestrzeni wieków znaczenie to się zatarło.

Zamiłowania i hobby

Zamiłowania Sylwii często się zmieniają. Wszystko dlatego, że to burzliwa i dynamiczna osoba, która lubi łapać wiele srok za ogon. Uwielbia spędzać czas ze znajomymi, dlatego nie odmawia wyjścia na miasto, czy zorganizowania domówki. Czasem jednak nie bierze pod uwagę konsekwencji, gdy ma to miejsce w środku tygodnia, a na drugi dzień rano trzeba wstać do pracy. Przyjaciół dobiera ostrożnie, jednak nie jest w tym lojalna. Często ich zmienia, tak samo, jak miejsce zamieszkania czy pracę. Chętnie podróżuje i odkrywa nieznane, a ukojenie daje jej obcowanie ze sztuką lub z naturą.

Praca i kariera zawodowa

Sylwia to dobry pracownik, jednak ma problem ze związaniem się z jedną firmą na dłużej. Jest to spowodowane tym, lubi zmiany i dynamiczne życie. Nie przywiązuje się do miejsc i ludzi. Ma głowę pełną pomysłów. Jeżeli odpowiednio podejdzie do obowiązków służbowych, to jest w stanie poradzić sobie nawet z największymi wyzwaniami. Angażuje się całą sobą w otrzymane projekty, jednak ma tendencję do odpuszczania w połowie drogi. Potrzebuje kogoś, kto będzie ją motywował nawet wtedy, gdy pojawią się jakieś przeciwności. Jeżeli odpowiednio poprowadzi karierę zawodową, to może odnieść sukces na tym polu.

Predyspozycje zawodowe

Osoby o tym imieniu dobrze radzą sobie w zawodach związanych z niesieniem pomocy lub nauką. Sylwia może być dobrą lekarką, pedagogiem, czy też dziennikarką. Jeżeli znajdzie w sobie zapał i wytrwałość, to odniesie sukces jako businesswomen.

Patroni Sylwii

Św. Sylwia – była matką Św. Grzegorz, który w VI wieku został papieżem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *