Kategorie
Imiona na literę T Imiona żeńskie

Tamara

Znaczenie imienia Tamara

Kobiety o imieniu Tamara to zazwyczaj bardzo ambitne i entuzjastycznie nastawione do życia osoby. Cechują się dużą delikatnością, a także nieprzewidywalnością. To sprawia, że czasem trudno za nimi nadążyć. Każde małe niepowodzenie przyjmują bardzo do siebie i są przy tym emocjonalne. To sprawia, że łatwo je zranić, a ból odczuwają bardzo długo. Właśnie dlatego boją się zaufać innym osobom i trudno im znaleźć bezpieczna przystań. Z drugiej strony, nie uciekają od wyzwań i chętnie podejmą się nowych zadań. Dotyczy to zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego. Niestety Tamara ma tendencję do bycia rozkapryszonym dzieckiem. Jeżeli nad tym nie zapanuje, to w życiu dorosłym może sprawiać jej to wiele problemów. Kluczem jest odpowiednie podejście do codziennych wyzwań. Tamara to kobieta, która nie znosi samotności. Właśnie dlatego otacza się gronem przyjaciół, a także czeka na prawdziwą miłość. Ta ostatnia napędza ją do działania.

Pochodzenie imienia Tamara

Żeńskie imię Tamara pochodzi z języka hebrajskiego. Powstało bezpośrednio od słowa tamar. Nim określa się w języku hebrajskim palmę daktylową.

Zamiłowania i hobby

Tamara to osoba pełna zainteresowań. Uwielbia spędzać czas w gronie bliskiej rodziny oraz przyjaciół. Chętnie bierze udział w różnego rodzaju przyjęciach, a także organizuje domówki we własnym zakresie. Jest ciekawa świata, dlatego w wolnych chwilach stawia na podróże. Odkrywa nieznane, a z każdej wycieczki chce przywieźć cenne doświadczenie. Miewa milion pomysłów na minutę, dlatego trudno za nią nadążyć. Nie ma klasycznego hobby, któremu poświęca się przez wiele lat. Wszystko dlatego, że bardzo szybko zmienia zdanie. W sytuacjach zagrożenia lub skrajnego zmęczenia, Tamara ucieka do własnych czterech ścian i spędza czas w samotności, której tak bardzo nie lubi. Wówczas stawia na popularne seriale i filmy, czy też lekkie i przyjemne książki.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o imieniu Tamara są bardzo zmienne, co nie zawsze sprawdza się na rynku pracy. Niestety dość łatwo zniechęcają się do dalszego działania. W związku z tym powierzenie im trudnych i wymagających zadań w pracy wiąże się z dużym ryzykiem. Bez dwóch zdań Tamara nie lubi, jak jest nudno. Szybko angażuje się w różnego rodzaju projekty, jednak niewiele z nich doprowadza do końca. Ma problemy z wypełnianiem obowiązków służbowych, więc nie należy do kobiet najbardziej cenionych na rynku pracy. Posiada spory potencjał, jednak nie zawsze potrafi go wykorzystać. To sprawia, że może mieć problemy ze zbudowaniem pozycji zawodowej i prowadzeniem swojej kariery.

Predyspozycje zawodowe

Ze względu na swój charakter i zmienność, Tamara dobrze sprawdzi się w szeroko rozumianej sztuce. Może wykonywać zawody związane z muzyką, czy też z produkcją rękodzieła. Wśród jej predyspozycji zawodowych znajduje się również bibliotekarstwo

Patroni Tamary

Św. Tamara – była królową Gruzji, która żyła na przełomie XII i XIII wieku. Odpowiada za rozpowszechnienie i zbudowanie pozycji Kościoła katolickiego w Gruzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *