Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę T

Teodor

Znaczenie imienia Teodor

Mężczyzna o imieniu Teodor to osoba, która cieszy się powszechnym szacunkiem. Wszystko dlatego, że przez życie idzie, kierując się właściwym systemem wartości. Przede wszystkim jest bardzo sprawiedliwy i obiektywny. Dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. Przez to jest ceniony również w roli pracodawcy, czy też przełożonego. Teodor to mężczyzna o żywiołowej naturze, który życie chce przeżyć na własnych zasadach. Bez wątpienia idzie swoimi ścieżkami. Posiada w sobie coś z niezależnego awanturnika. Na co dzień nie zależy mu na chwale, sławie i luksusach.

To osoba, która potrafi docenić nawet najdrobniejsze gesty. Ceni sobie spokój, dlatego stawia na proste i zrównoważone życie. Bez wątpienia nie jest typem osoby, która poświęci wszystko dla pracy i gromadzenia bogactwa. Jest osobą o bogatej sferze emocjonalnej, która wyraża siebie w sztuce lub ją podziwia. Od zgiełku miasta woli wypad za miasto na łono natury, piknik i odpoczynek. W pewnym sensie wydaje się być osobą niedostępną, jednak to tylko pozory. Gdy komuś zaufa, to staje się przyjacielem na całe życie i chętnie pomaga bliskim osobom. W życiu bardzo szybko osiąga niezależność.

Pochodzenie imienia Teodor

Męskie imię Teodor pochodzi bezpośrednio z języka greckiego. Powstało ze zlepka słów theos, czyli bóg oraz doron, czyli dar. W wolnym tłumaczeniu Teodor oznacza osobę, która została darowana lub obdarowana przez Boga.

Zamiłowania i hobby

Bez dwóch zdań Teodor to osoba, która doskonale odnajduje się na łonie natury. Lubi spędzać czas poza miastem, na łące, nad rzeką lub jeziorem, lub w lesie. W wolnych chwilach chętnie podróżuje. Mogą to być wycieczki po Polsce oraz zagraniczne. Zawsze stawia jednak na wyjątkowe krajobrazy i miejsca o bogatym znaczeniu symbolicznym. Na co dzień stroni od zgiełku miasta. Gdy już wychodzi, to stawia na teatr, galerię sztuki, czy też dobrą restaurację. Teodor dobrze odnajduje się w samotni, gdzie może oddać się swoim rozważaniom. Z drugiej strony nie unika kontaktu z ludźmi i chętnie spotka się z zaufanymi przyjaciółmi, czy też spędzi czas w gronie rodzinnym.

Praca i kariera zawodowa

To mężczyzna odpowiedzialny i sumienny. Dokładnie wypełni swoje obowiązki, jeżeli mu na nich zależy. Z drugiej strony zdarza mu się unikać ciężkiej pracy i w tym czasie oddawać się różnego rodzaju rozważaniom. Wszystko dlatego, że sława i luksus nie są dla niego najważniejsze. Ponad to stawia dobre i spokojne życie, bez nadmiernego stresu i wysokiego tempa. Właśnie dlatego nie zależy mu na awansach i budowaniu kariery zawodowej, co może odbywać się kosztem bliskich. Jeżeli odnajduje się w danym zawodzie, to i tak odniesie w nim sukces. Zawdzięcza to swojej przebojowości, żywiołowości, intelektowi oraz charyzmie. Posiada zdolność do kierowania ludźmi.

Predyspozycje zawodowe

Teodor ma wiele predyspozycji zawodowych. Doskonale sprawdzi się w roli inżyniera lub nauczyciela akademickiego. Jego dyplomacja ceniona jest m.in. w polityce. Uporządkowane życie pozwala mu również na budowanie kariery w sektorze wojskowości.

Patroni Teodora

Św. Teodor – był jednym z żołnierzy cesarza Maksymiana, który zginą jako męczennik. Obecnie jest patronem, który ma chronić ludzi przed sztormem.

Św. Teodor Studyta – grecki mnich z Konstantynopola, który był opatem klasztoru studytów.

Św. Teodor z Tarsu – kolejny mnich. Odpowiadał za budowę administracji kościelnej w obecnej Anglii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *