Kategorie
Imiona na literę W Imiona żeńskie

Wiktoria

Znaczenie imienia Wiktoria

Wiktoria to kobieta, która charakteryzuje się powolnym działaniem w wielu życiowych sytuacjach. Często jest wręcz flegmatyczką. Przekłada się to na jej spokój, którym emanuje zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Może wydawać się, że nie panuje nad swoim życiem, jednak ostatecznie realizuje założone cele, a także trzyma nad wszystkim kontrolę. Nawet duże trudności nie są dla niej przeszkodą nie do pokonania. Konsekwentnie dąży do tego, aby sobie z nimi poradzić. Ma prostolinijne podejście do życia i brzydzi się kłamstwem, a także cwaniactwem. Dzięki temu szybko pozyskuje lojalnych przyjaciół.

Kobiety o imieniu Wiktoria zazwyczaj twardo stąpają po ziemi. Raczej nie zdarza im się uciekać do sfery marzeń itp. Wiktoria przede wszystkim stawia na zdrowy rozsądek i logikę. W ten sposób pewnie idzie przez życie, choć czasem brakuje u niej emocji i luzu. Jej pracowitość jest godna podziwu. Przekłada się to na spokój zawodowy, ponieważ tego typu osoby są cenione na rynku pracy. Jej poświęcenie doceniają także bliscy, dlatego buduje szczęśliwe życie rodzinne. Z drugiej strony może mieć problemy z jasnym pokazywaniem emocji. Gdy się zakocha, to jest oddaną partnerką. Ma również predyspozycje do bycia dobrą matką.

Pochodzenie imienia Wiktoria

Kobiece imię Wiktoria pochodzi z języka łacińskiego. Powstało bezpośrednio od męskiego Wiktora. Imię to oznacza kobietę, która odniesie sukces na różnych płaszczyznach. W języku łacińskim victor to zwycięstwa.

Zamiłowania i hobby

Bez wątpienia Wiktoria nie jest duszą towarzystwa. Stara się unikać dużych imprez, spotkań towarzyskich na mieście, czy też koncertów. Zdecydowanie lepiej odnajduje się w węższym gronie zaufanych osób. Jeżeli spotkanie towarzyskie, to raczej mniejsze i w postaci domówki. Wiktoria lubi spędzać czas w domowym zaciszu w otoczeniu osób, na których jej zależy. Ponadto to osoba, która bardzo ceni sobie prywatność i nie obnosi się ze swoim życiem na zewnątrz. Chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne i pomaga innym. W chwilach wytchnienia wybiera się za miasto na łono natury. Ukojenie znajduje również w sztuce, dlatego chętnie wybierze się do galerii lub teatru.

Praca i kariera zawodowa

Wiktoria ma wszystko, aby zbudować stabilną pozycję zawodową i odnieść sukces. Przede wszystkim jest bardzo pracowita i dokładna w codziennym działaniu. To cechy, które ceni każdy pracodawca. Traktuje obowiązki służbowe odpowiedzialnie i stara się realizować je zgodnie z przyjętym planem. Nie zraża się przeciwnościami i często udaje jej się wyjść nawet z bardzo trudnych sytuacji. Jest opanowana, dobrze zorganizowana i praktyczna. Kieruje się rozsądkiem i dobrze sprawdzi się w zawodach, gdzie nie trzeba być zbyt bardzo kreatywnym. Każdego traktuje z szacunkiem, dlatego cieszy się szacunkiem współpracowników. Pomaga jej to w osiąganiu awansów.

Predyspozycje zawodowe

Kobiety o tym imieniu mają predyspozycje do pracy w zawodach związanych ze sztuką, w tym w muzyce lub aktorstwie. Ponadto Wiktoria może być bardzo dobrym pedagogiem, a nawet politykiem.

Patroni Wiktorii

Św. Wiktoria – to włoska męczennica, która została zabita za panowania cesarza Dioklecjana. Wszystko przez to, że nie chciała poślubić poganina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *