Kategorie
Imiona na literę W Imiona żeńskie

Wioletta

Znaczenie imienia Wioletta

Kobiety o imieniu Wioletta to osoby, które lekko stąpają po ziemi. Zdecydowanie zdarza im się uciekać w świat marzeń i się w nich zatracić. Wydają się być wiecznie młode i wręcz tryskają energią. Niestety przy tym wszystkim Wioletta może mieć zbyt wysokie mniemanie o sobie, co powoduje niepotrzebne konflikty z bliskimi, a także nieprzyjemne sytuacje. To cecha, nad którą zdecydowanie powinna spróbować zapanować. Wielokrotnie nie podejmuje się jakiegoś działania, ponieważ uważa, że została stworzona do wyższych celów. Oczywiście nie zawsze tak jest, a takie zachowanie nie spotyka się z akceptacją i zrozumieniem grupy. Pod tym względem życie z Wiolettą może być bardzo trudne.

Jednocześnie Wioletta ma bardzo bogate życie emocjonalne. Jest niezwykle wrażliwa i łatwo ją skrzywdzić. Nawet najmniejsze krzywdy rozpamiętuje bardzo długo i ciężko pogodzić się jej z jakąkolwiek krytyką. Niestety kolejną z cech charakterystycznych popularnej Wioli jest słomiany zapał. Choć chętnie angażuje się w różnego rodzaju przedsięwzięcia, to jednak mało które doprowadza do szczęśliwego finału. Obowiązki służbowe wykonuje tylko po to, aby się wzbogacić i wygodnie żyć. To jej podstawowy motyw. Jej życie towarzyskie może być bardzo barwne, ponieważ z łatwością nawiązuje kontakty. Szybko zawiązuje przyjaźnie, jednak jest pod tym względem dość zmienna. Życie z Wiolettą może być prawdziwą huśtawką emocjonalną.

Pochodzenie imienia Wioletta

Żeńskie imię Wioletta pochodzi z języka włoskiego. Powstało z adaptacji słowa violetta, które oznacza fiołka. W związku z tym, imię Wioletta oznacza kobietę, która jest piękna i delikatna niczym kwiat fiołka.

Zamiłowania i hobby

Wioletta pod względem hobby jest bardzo zmienna. W związku z tym mogą one być bardzo różne, jednak szybko się jej nudzą. Bez wątpienia dobrze odnajduje się w towarzystwie. To sprawia, że wiele czasu poświęca na spotkania ze znajomymi, przyjaciółmi, czy też na wyjścia na miasto. Chętnie odwiedzi klub, czy też restaurację. Dobrze odnajduje się również na domówkach, choć sama rzadko je organizuje. Wszystko dlatego, że ceni sobie wygodę i woli, jak organizacją zajmą się inne osoby.

Praca i kariera zawodowa

Kariera zawodowa Wioletty to prawdziwa sinusoida. Ma problemy ze zbudowaniem stabilnej pozycji, ponieważ często zmienia miejsce zatrudnienia. Ma tendencję do szybkiego nudzenia się wykonywaną praca, a także do stałego poszukiwania poprawy standardu swojego życia. Jest marzycielką, której zdarza się zapomnieć o ważnych terminach związanych z projektem lub nie wypełnić odpowiednio obowiązków. Ponadto jej mniemanie o swojej wyższości może powodować niepotrzebne konflikty ze współpracownikami. W związku z tym Wioletta nie należy do najbardziej cenionych osób na rynku pracy. Pracuje przede wszystkim po to, aby wygodnie żyć.

Predyspozycje zawodowe

Wioletta ma predyspozycje do pracy w zawodach związanych ze sztuką. Może być dobrą aktorką, piosenkarką, pisarką, czy też modelką. Ponadto odnajdzie się w prestiżowych zawodach takich jak: lekarz, prawnik, czy też ekonomista.

Patroni Wioletty

Obecnie brak patronek dla osób o imieniu Wioletta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *