Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę W

Włodzimierz

Znaczenie imienia Włodzimierz

Mężczyzna o imieniu Włodzimierz cechuje się wysoko rozwiniętą wrażliwością. Jest czuły na krzywdę innych, a także samemu może mieć problemy z przyjmowaniem krytyki. To osoba, która przez życie idzie w zgodzie z wyznawanymi przez siebie zasadami. To przede wszystkim pracowitość i sprawiedliwość. W każdej sytuacji stara się pokazać swoją szlachetność. Z drugiej strony wiele aspektów codziennego życia, w tym przede wszystkim sprawy urzędowe, mogą go przerastać. Wówczas chętnie korzysta ze wsparcia bliskich osób.

W codziennym życiu Włodzimierz stawia na dużą precyzję działania. Nawet najmniejsze zadanie traktuje z należytą powagą i odpowiedzialnością. Niestety ma tendencję do poddawania się w przypadku nawet najmniejszych problemów, czy też krytyki. W takich sytuacjach niezbędne jest dla niego wsparcie innych osób, które pomogą mu ruszyć dalej. W codziennym życiu stawia na spokój. Nie pędzi za sławą, uznaniem, czy poklaskiem. Dotyczy to zarówno sfery zawodowej, jak i prywatnej. Włodzimierz dobrze odnajduje się w towarzystwie, gdzie szybko staje się wodzirejem. Pomagają mu w tym dobre poczucie humoru oraz urok osobisty. Nie ma problemu z nawiązywaniem relacji z innymi osobami. Jest materiałem na dobrego partnera życiowego oraz ojca.

Pochodzenie imienia Włodzimierz

Męskie imię Włodzimierz pochodzi z języka starosłowiańskiego. Składa się z takich słów jak Włodzi i mierz, które powstało od miru. W tym tłumaczeniu imię to oznacza osobę, która jest dzielnym władcą lub zyska sławę i zachowa spokój podczas swojego panowania. Pierwotnie imię znano i zapisywano jako Włodzimir.

Zamiłowania i hobby

To osoba, która ceni sobie dobre towarzystwo. Bardzo chętnie spotyka się ze znajomymi lub przyjaciółmi. Mogą to być domówki oraz wypady za miasto. Sam dobrze sprawdza się również w roli gospodarza. Ponadto chętnie angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Niesie pomoc innym i daje mu to wiele satysfakcji. Oprócz tego ceni sobie klasyczne formy rozrywki, w tym dobry film lub książkę. Chętnie wybierze się do teatru lub kina. W wolnych chwilach podróżuje, zarówno do miejsc znanych z przewodników, jak i na łono natury poza miastem.

Praca i kariera zawodowa

Typ osobowości Włodzimierza sprawia, że jest on ceniony na rynku pracy. Przede wszystkim wykazuje się sumiennością w działaniu oraz odpowiedzialnością za swoje czyny. Sprawia wrażenie osoby, która panuje dosłownie nad wszystkim. Z drugiej strony nawet najmniejsza porażka lub przeciwność losu może wybić go z rytmu. Wówczas potrzebuje wsparcia innych, aby pójść dalej. Nie stawia wszystkiego na karierę zawodową, dzięki czemu jest ceniony wśród podwładnych i współpracowników. Od pochwał i zaszczytów woli poczucie samorealizacji i spokój. Dobrze sprawdzi się w zawodach o dużej autonomii w działaniu.

Predyspozycje zawodowe

Włodzimierz ma predyspozycje do pracy w zawodach takich jak: mechanik, dyplomata, prawnik, czy też w zawodach artystycznych. Wszędzie tam będzie miał dużą swobodę działania i niezależność.

Patroni Włodzimierza

Św. Włodzimierz I Wielki – to żyjący na przełomie X i XI wieku władca Rusi. Był pierwszym chrześcijaninem władającym tą Krainą. Przyjął chrzest w 988 roku. Propagował chrześcijaństwo na swoich ziemiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *