Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę W

Władysław

Znaczenie imienia Władysław

Mężczyzna o imieniu Władysław to osoba, która posiada ogromną charyzmę i dar do kierowania innymi osobami. Dzięki temu doskonale sprawdza się na kierowniczych stanowiskach, a także w polityce. Szybko zaskarbia sobie sympatię innych. Ponadto cechuje się nieustępliwością i konsekwentnie dąży do realizacji swoich życiowych celów. Waleczność idzie w parze z pewnością siebie oraz dużą energią. Wydaje się wręcz, że Władysław nie musi odpoczywać. Pozytywna energia korzystnie przekłada się na jego codzienne funkcjonowanie.

Władysław pozostaje bardzo ambitny i zawsze wysoko mierzy. Chętnie zdobywa nowe umiejętności i cenną wiedzę, którą następnie wykorzystuje w codziennym życiu. Co ciekawe, mimo swojego daru do bycia liderem, woli działać z ukrycia. Nie chce być na afiszu. Od zbierania pochwał i poklasku woli uczucie samorealizacji. Przez całe życie idzie pewnym krokiem i pozostaje wierny swoim ideałom oraz wartościom. Wobec innych jest wymagający i sprawiedliwy. Dzięki temu zdobywa zaufanie podwładnych oraz współpracowników. Każdego traktuje z należytym szacunkiem. Zawsze bierze odpowiedzialność za swoje czyny i potrafi przyznać się do błędu. To kolejne atuty Władysława. Chętnie angażuje się w akcje charytatywne. W życiu prywatnym może mieć problemy z okazywaniem uczuć, jednak jest materiałem na dobrego męża i ojca.

Pochodzenie imienia Władysław

Męskie imię Władysław pochodzi z języka słowiańskiego. Na początku zapisywano je w formie Włodzisław, jednak z czasem ewoluowało do formy, którą znamy i używamy obecnie. Imię pochodzi od takich słów jak włodzi i sław. Oznacza osobę, która zdobędzie sławę, dzięki swojemu panowaniu.

Zamiłowania i hobby

Władysław jest osobą bardzo rozważną i powściągliwą. Chętnie spędza czas w domowym zaciszu w gronie najbliższych, gdzie sięga po dobrą książkę lub film. Preferuje spotkania towarzyskie w węższym gronie, w tym najchętniej domówki. Stroni od dużego spędu ludzi i hucznych imprez. Gdy wychodzi na miasto, to raczej stawia na teatr, operę, czy też galerię sztuki. Bardzo chętnie pojedzie również za miasto, gdzie odpoczywa na łonie natury. Ceni sobie tradycyjne zamiłowania, w tym m.in.: czytanie książek, wędkarstwo itp.

Praca i kariera zawodowa

Bez dwóch zdań Władysław jest mężczyzną skazanym na osiągnięcie sukcesu. Ze względu na swoje cechy osobowościowe jest niezwykle ceniony na rynku pracy. Bardzo szybko pnie się po hierarchii zawodowej i osiąga kolejne awanse. Dochodzi do pozycji zarządczych. Na co dzień wykorzystuje swoją charyzmę, błyskotliwy umysł, zdolności przywódcze, a także proste zasady. Pozostaje przy tym niezwykle pracowity oraz dokładny. Bierze odpowiedzialność za swoje czyny i umie przyznać się do błędu. Osiągnie sukces zarówno w pracy etatowej, jak i prowadząc własny biznes.

Predyspozycje zawodowe

Władysław jest bardzo utalentowany, dzięki temu doskonale sprawdzi się w każdym zawodzie. Jego wybór zależy od indywidualnych upodobań mężczyzny. Z powodzeniem radzi sobie w prestiżowych zawodach, np. jako prawnik, sędzia lub lekarz.

Patroni Władysława

Św. Władysław I – żyjący w XI wieku król Węgier, który urodził się w Krakowie i w Polsce zmarł. Za jego panowania wzmocniono chrześcijaństwo na Węgrzech. Obecnie jest patronem tego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *