Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę Z

Zygmunt

Znaczenie imienia Zygmunt

Zygmunt to mężczyzna, który należy do grona prawdziwych marzycieli. Często ucieka myślami w wyimaginowany świat, przez co traci kontakt z rzeczywistością. Na co dzień brakuje mu ambicji, planów i wytrwałości w działaniu, przez co jego życie jest bardzo nieuporządkowane. Można powiedzieć, że żyje zrywami i wykazuje aktywność, dopóki jego zapał nie zginie. Z jednej strony pragnie dostatniego życia i wysokich zarobków, a z drugiej strony nie chce dawać od siebie więcej, niż wymagane minimum w pracy. Ta dwa aspekty są trudne do pogodzenia. Nie narzeka na dużą liczbę przyjaciół, ponieważ bywa niesłowny i ma problemy ze spełnianiem danych obietnic. Przez całe życie dąży do niezależności i chętnie idzie pod prąd. Za wszelką cenę ceni sobie prywatność i nie afiszuje się ze swoim życiem na zewnątrz. Cechą charakterystyczną Zygmunta jest to, że potrafi powielać te same błędy i nie wyciąga z nich żadnych wniosków. Może to być ważną przeszkodą w budowaniu szczęścia rodzinnego i pozycji zawodowej.

Pochodzenie imienia Zygmunt

Męskie imię Zygmunt pochodzi z języka germańskiego. Powstało bezpośrednio z połączenia słów takich jak sigu i munt. Pierwsze oznacza zwycięstwo, a drugie opiekę. W dosłownym tłumaczeniu Zygmunt to mężczyzna, który zapewnia innym zwycięstwo i ochronę.

Zamiłowania i hobby

Zygmunt ceni sobie wystawne życie. Chętnie uczęszcza do drogich restauracji, a także stawia na ekskluzywne formy spędzania czasu. Lubi sobie dogadzać i czerpie z życia całymi garściami. Często jednak żyje ponad stan i w konsekwencji może to doprowadzić go do problemów finansowych. Sprawia wrażenie odludka, który mało czasu spędza w większym gronie. Prawdziwych przyjaciół Zygmunta można policzyć na palcach jednej ręki. To osoby, które wytrzymują z nim mimo jego trudnego charakteru. Zygmunt doskonale odnajduje się podczas samotnych wypadów za miasto lub w domowym zaciszu. Sięga wówczas po książkę lub delektuje się twórczością ulubionych muzyków.

Praca i kariera zawodowa

Mężczyźni o imieniu Zygmunt nie należą do najbardziej cenionych na rynku pracy. Z dużym prawdopodobieństwem nie osiągną kierowniczych stanowisk ani nie staną się liderami. Wszystko dlatego, że nie potrafią wyjść poza pewne ramy, co mocno ogranicza ich działanie i możliwości. Zygmunt jest zmienny i ma problem z realizacją powierzonych mu obowiązków. Może to powodować problemy zawodowe i trudności z osiągnięciem awansu, czy też z utrzymaniem stanowiska. Wielokrotnie popełnia te same błędy, co jest frustrujące dla współpracowników i jego przełożonych. Z drugiej strony zależy mu na wysokich zarobkach i wystawnym życiu. Nie da się tego pogodzić z jego ograniczeniami zawodowymi.

Predyspozycje zawodowe

Zygmunt dobrze sprawdzi się w zawodach artystycznych. Szansą na osiągnięcie sławy i bogactwa jest zostanie muzykiem. Odnajdzie się także jako indywidualny specjalista lub rzemieślnik, który może pracować w swoim tempie i na własnych zasadach.

Patroni Zygmunta

Św. Zygmunt – to francuski król Burgundii, który pod koniec V wieku został katolikiem. Za życia udusił syna z pierwszego małżeństwa, po czym odbywał pokutę w opactwie w Valais. Zginął śmiercią męczeńską wrzucony do studni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *