Kategorie
Imiona na literę Z Imiona żeńskie

Zuzanna

Znaczenie imienia Zuzanna

Kobiety o imieniu Zuzanna są niezwykle energiczne. Mają skłonności do dynamicznego działania, przez co nie wszystkie ich ruchy są odpowiednio przeanalizowane. Z drugiej strony w ten sposób są w stanie szybko zażegnać wiele problemów i pokonać przeszkody w życiu prywatnym i zawodowym. Na co dzień starają się iść przez życie prostą drogą i przesadnie go sobie nie komplikować. Nie zawsze się to jednak udaje. Jedną z wad Zuzanny jest to, że ma skłonność do zapominania o niektórych rzeczach, a także do działania w roztrzepaniu. Przez to nie każdy projekt jest w stanie ukończyć, czy też nie każdą obietnicę spełnić. Uwielbia dynamikę i zmiany, dlatego ma skłonności do częstych zmian miejsca zatrudnienia. Praca w stacjonarnych i powtarzalnych zawodach nie jest dla niej. Popularna Zuza zaskakuje swoją otwartością na innych i dobrocią serca. Chętnie pomaga potrzebującym, co daje jej wiele życiowej satysfakcji. W życiu prywatnym i zawodowym ceni sobie pochwały i sławę. Gdy się zakocha, to jest doskonałą i namiętną kochanką.

Pochodzenie imienia Zuzanna

Żeńskie imię Zuzanna pochodzi z języka hebrajskiego i w Polsce pojawiło się dopiero w XIII wieku. Powstało z przekształcenia hebrajskiego imienia Szoszannah. Te z kolei wywodzi się bezpośrednio od słowa shoshano, które oznacza lilię. W bezpośrednim tłumaczeniu Zuzanna to osoba piękna i delikatna jak lilia.

Zamiłowania i hobby

Zuzanna to osoba, która nie lubi się nudzić. W związku z tym ma wiele różnych zamiłowań, które z czasem zmienia. Lubi aktywne życie i spędzanie czasu w gronie znajomych i przyjaciół. Chętnie wybierze się na imprezę na mieście lub zorganizuje domówkę. Ceni sobie podróże, zarówno w Polsce, jak i w najdalsze zakątki świata. Należy do osób wysportowanych, które dbają o siebie i chętnie angażują się w różnego rodzaju aktywności. Zuza zdecydowanie stawia na rywalizację, która napędza ją do działania. W chwilach wytchnienia zdarza jej się usiąść na kanapie przed telewizorem lub z książką w ręce.

Praca i kariera zawodowa

Sytuacja Zuzanny na rynku pracy nie jest jednoznaczna. Z jednej strony kobieta ta potrafi umiejętnie pokonać wiele życiowych przeszkód, a z drugiej strony ma tendencję do unikania odpowiedzialności i problemy z kończeniem projektów. Pewnym minusem może być to, że najpierw działa, a później myśli. W konsekwencji może przysparzać to jej jeszcze więcej pracy. Jeżeli nad tym zapanuje i zadba o każdy detal, to może osiągnąć spektakularne sukcesy. Musi jednak pracować w zawodzie, który gwarantuje jej dynamikę działania i zmienność. W przeciwnym razie szybko się znudzi i poszuka innego zatrudnienia.

Predyspozycje zawodowe

Zuzanna ma predyspozycje do zostania wysokiej jakości specjalistką w zawodach, które wymagają ruchu i zaangażowania. Dobrze odnajduje się na stanowiskach związanych z biznesem, handlem, marketingiem i reklamą. Poradzi sobie również jako dziennikarka lub zawodowa aktorka.

Patroni Zuzanny

Zuzanna – biblijna żona Joakima, która pojawia się w Księdze Daniela. Została niesłusznie oskarżona o cudzołóstwo.

Św. Zuzanna – męczennica chrześcijańska, która została ścięta w III wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *