Kategorie
Imiona na literę Z Imiona żeńskie

Zyta

Znaczenie imienia Zyta

Zyta to kobieta, która jest prawdziwym dynamitem. Z podniesioną głową idzie do przodu przez życie i umiejętnie realizuje postawione swoje cele. Jest niezwykle aktywne i chętnie angażuje się w różnego rodzaju projekty. Dotyczy to zarówno życia zawodowego, jak i prywatnego. Posiada własne ideały i pasje, którym się oddaje. Na co dzień należy do osób praktycznych i bardzo roztropnych w działaniu. Ponadto Zyta cechuje się wysoko rozwiniętą inteligencją, co w połączeniu z intuicją pomaga jej w podejmowaniu właściwych decyzji. W ten sposób unika wielu niepotrzebnych problemów. Zależy jej na realizowaniu wszystkich zadań i dąży do sukcesu. Niestety każdą porażkę mocno przeżywa, co może zaburzyć jej życiowy spokój. Z drugiej strony nigdy się nie poddaje i nawet po porażce podnosi się i działa ze zdwojoną mocą. Wiele satysfakcji daje jej niesienie pomocy innym, dlatego nie tylko angażuje się w akcje charytatywne, ale również sama je organizuje. Gdy pozna mężczyznę swojego życia, to jest doskonałą żoną i wzorową matką.

Pochodzenie imienia Zyta

Żeńskie imię Zyta pochodzi z języka włoskiego. Powstało bezpośrednio od słowa zita, czyli po prostu dziewczyna. Imię to bardzo chętnie nadawano kobietom we Włoszech, a z czasem zakorzeniło się również w Polsce. Obecnie nie należy do bardzo popularnych.

Zamiłowania i hobby

Zyta jest osobą o bardzo wielu zainteresowaniach. Chętnie angażuje się w akcje charytatywne i inne akcje pomocowe. W wolnym czasie stawia na zdobywanie wiedzy i rozwijanie swoich umiejętności. Wszystko po to, aby szybko osiągnąć niezależność i odpowiedni status społeczny. Zyta chętnie podróżuje i odkrywa nieznane. Ceni sobie spokój na łonie natury i skrupulatnie dba o potrzeby swoich bliskich. Jest doskonałą panią domu, która zadba o ciepło domowego ogniska. Chętnie zaszywa się w czterech ścianach, gdzie ogląda telewizję, czyta książki i gra z bliskimi w gry planszowe. Odnajduje się również w samotni, dlatego za wszelką cenę nie szuka kontaktów z innymi osobami. Ma ograniczone grono przyjaciół.

Praca i kariera zawodowa

Kobiety o imieniu Zyta mogą osiągnąć wiele sukcesów zawodowych. Zawdzięczają to swojej pracowitości, pewności siebie i upartym dążeniu do realizacji powierzonych zadań. Dzięki temu z powodzeniem można powierzyć im eksponowane stanowiska. Zyta musi jednak uważać na to, aby nie złapać zbyt wielu srok za jeden ogon. Wszystko dlatego, że chętnie angażuje się w różnego rodzaju projektu, a do tego chce wyręczać innych. W dłuższej perspektywie nie będzie w stanie wszystkiego pogodzić. Jeżeli nad tym zapanuje, to osiągnie zawodowy sukces i wysoką pozycję społeczną. Jej pozytywne nastawienie i energia korzystnie oddziałują na inne osoby.

Predyspozycje zawodowe

Zyta doskonale odnajdzie się w zawodach, które w danym momencie przypadną jej do gustu. Może być dobrą nauczycielką lub lekarką, jednak nie jest to reguła. Świetnie odnajduje się również jako osoba, która nie pracuje i zajmuje się domem.

Patroni Zyty

Św. Zita – to Włoszka, która żyła w XIII wieku. Charakteryzowała jej duża pobożność. Zgodnie z przekazem jest odpowiedzialna za wiele cudów. Obecnie jest patronką chrześcijańskich stowarzyszeń służących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *