Kategorie
Imiona na literę A Imiona żeńskie

Adela

Znaczenie imienia Adela

Adela to kobieta o szlachetnym obliczu i łagodnym usposobieniu, która jednocześnie zachwyca swoją przebojowością, determinacją i ogromnym entuzjazmem. Posiadaczki tego imienia są pewne siebie, wykształcone, dobrze ułożone i bardzo ambitne. Adela doskonale zna swoją wartość, dlatego też opinie i uwagi innych przyjmują z lekkim przymrużeniem oka. Zawsze robi to, na co ma ochotę, dotyczy to nie tylko sfery życia osobistego, ale także zawodowego. Z dystansem podchodzi do ludzi, nowe znajomości nawiązuje z dużą ostrożnością, aby zasłużyć na jej przyjaźń, trzeba się nieźle natrudzić. Każdy kolejny związek Adela traktuje jak nowe wyzwanie i nowe doświadczenie. Niezależna, silna kobieta i perfekcyjna pani domu.

Pochodzenie imienia Adela

Imię Adela pochodzi z języka germańskiego, stanowi ono skróconą formę imion dwuczłonowych takich jak Adalberga, Adalgunda, gdzie “adal” w wolnym tłumaczeniu oznacza – “szlachetny ród, szlachetny stan”.

Zamiłowania i hobby

Posiadaczki tego imienia to kobiety żywiołowe, energiczne i pozytywnie nastawione do życia. Choć Adela posiada umysł ścisły, to w wolnych chwilach uwielbia się oddawać twórczym pasjom takim jak śpiew czy taniec, dając upust swoim wewnętrznym emocjom i uczuciom. Kobiety o tym imieniu to miłośniczki zdrowego stylu życia, które kochają aktywny wypoczynek i ruch na świeżym powietrzu.

Praca i kariera zawodowa

Jako kobieta pewna siebie, Adela stawia sobie ambitne cele, a poprzeczkę podnosi coraz wyżej. Jest zdecydowana i zdeterminowana, posiada umysł analityczny, co jest przepustką do kariery w finansach. Adela zna swoją wartość i dobrze wie, czego chce od życia, dlatego też podejmowanie trudnych decyzji przychodzi jej z ogromną łatwością. Dużą uwagę przykłada do swojego rozwoju osobistego, nieustannie podnosi kwalifikacje i zdobywa nowe doświadczenie. Adela nie przejmuje się uwagami innych, skupiając się na swoich obowiązkach, przez co cieszy się dużym uznaniem wśród swoich współpracowników oraz przełożonych.

Predyspozycje zawodowe

Adela to urodzona Pani Domu. Jako osoba czuła, która z łatwością nawiązuje kontakty z innymi ludźmi, doskonale sprawdzi się w roli nauczycielki, szkolnego pedagoga czy pielęgniarki. Kreatywna i analityczna bez trudu poradzi sobie z obowiązkami dekoratora wnętrz lub handlowca.

Patroni Adeli

Święta Adela z Pfalzel – córka Irminy z Oeren, benedyktynki frankijskiej również uznanej za świętą. Po śmierci męża Oda, z którym miała troje dzieci, wstąpiła do klasztoru. Wspominamy ją 24 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *