Kategorie
Imiona na literę A Imiona żeńskie

Agnieszka

Znaczenie imienia Agnieszka

Agnieszka jest bardzo energiczna i towarzyska. Nie znosi nudy ani monotonii. Jej życie, zarówno to osobiste, jak i zawodowe jest pełne wrażeń i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Czasami miewa huśtawki nastrojów, kiedy już się zdenerwuje, to lepiej do niej nie podchodzić. Potrzebuje czasu, aby ochłonąć i dogłębnie przemyśleć zaistniałą sytuację. Od bliskich oczekuje przede wszystkim cierpliwości i wyrozumiałości. Choć niechętnie decyduje się na stabilizację w związku, to kiedy przyjdzie moment na założenie rodziny – stanie się wzorową matką oraz żoną.

Pochodzenie imienia Agnieszka

Agnieszka to jedno z najpopularniejszych imion żeńskich w Polsce. Pochodzi ono od greckiego słowa “hagne” – co w wolnym tłumaczeniu oznacza kobietę czystą, nieskalaną i bez skazy.

Zamiłowania i hobby

Nie potrafi usiedzieć w miejscu. Czas wolny najchętniej przeznacza na aktywności fizyczne. W okresie letnim chętnie uprawia sporty na świeżym powietrzy. Lubi bliskie otoczenie natury oraz innych ludzi.

Praca i kariera zawodowa

Agnieszka jest kobietą bardzo żywiołową. Lubi jak wokół niej dużo się dzieje, dlatego też najchętniej podejmuje się pracy w zespole. Jest niezwykle pracowita, sumienna i zaangażowana. Każde kolejne wyzwanie traktuje jak nowe doświadczenie. Choć sprawia pozory silnej i pewnej siebie kobiety, w głębi jest wrażliwa i delikatna. Wszelkie niepowodzenia bardzo przeżywa, a nieprzychylne opnie i komentarze bierze do siebie. Agnieszka na ogół jest spokojna, jeśli jednak ktoś lub coś wyprowadzi ją z równowagi, wówczas trudno ją uspokoić. Ma problem z utrzymaniem nerwów na wodzy. Dzięki dobrej intuicji rzadko popełnia błędy. Jest odpowiedzialna i dobrze zorganizowana.

Predyspozycje zawodowe

Jako miłośniczka przedmiotów humanistycznych oraz kobieta otwarta na innych ludzi, Agnieszka doskonale sprawdzi się w roli dziennikarki, ale nie tylko. Satysfakcję przyniesie jej także praca na stanowisku eksperta do spraw marketingu i reklamy czy pracownika obsługi w biurze turystycznym.

Patroni Agnieszki

  • Święta Agnieszka z Asyżu – włoska klaryska, święta Kościoła katolickiego. Młodsza siostra św. Klary, z którą założyła zakon zlokalizowany tuż przy kościele św. Damiana (San Damiano). Wspominamy ją 16 listopada.
  • Święta Agnieszka z Poitiers – zakonnica, święta Kościoła katolickiego. Wychowywana przez królową Franków – św. Radegundę, wspominamy ją 13 maja.
  • Święta Agnieszka Rzymianka – niespełna 12-letnia męczennica chrześcijańska. Święta Kościoła katolickiego i prawosławnego. Patronka dzieci, panien oraz ogrodników. Wspominamy ją 21 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *