Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę A

Albert

Znaczenie imienia Albert

Bogate życie wewnętrzne, ogromna wyobraźnia, otwartość na nowe doświadczenia i niezawodna intuicja to najważniejsze cechy wyróżniające Alberta. Choć często bywa roztargniony i flegmatyczny, to nie brakuje mu chęci do podejmowania nowych wyzwań. Albert na ogół jest osobą spokojną, którą trudno wyprowadzić z równowagi. Nie ma wrogów, łatwo się peszy. Wrodzona nieśmiałość utrudnia mu nawiązywanie nowych znajomości, zwłaszcza z kobietami – te z kolei mają do niego ogromną słabość. Kiedy już się zakocha i postanowi ustatkować, doskonale odnajdzie się w roli męża i ojca.

Pochodzenie imienia Albert

Albert to imię męskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów “adal” oznaczającego “ród szlachecki” oraz “beraht” – “jasny, błyszczący”. Imię Albert wskazywało na mężczyznę pochodzącego ze szlachetnego rodu. W Polsce powszechnie stosowane od XIII wieku.

Zamiłowania i hobby

Albert jest człowiekiem ciekawym świata. Wolny czas poświęca zazwyczaj na zdobywanie nowej wiedzy oraz doskonalenie dotychczas zdobytych umiejętności. Albert nigdy się nie nudzi. Pomimo tego, że lubi sobie poleniuchować to jest bardzo aktywny. Uwielbia chodzić to kina, zwłaszcza na komedie romantyczne.

Praca i kariera zawodowa

Posiada ciekawe życie wewnętrzne, niezawodną intuicję, bujną wyobraźnię oraz duże pragnienie zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Chętnie uczestniczy w dodatkowych szkoleniach i kursach. Albert, jak każdy lubi od czasu do czasu sobie poleniuchować, niestety nie zawsze wpływa to korzystnie na jego zapał do dalszego działania oraz skupienie w pracy. Niemnie jednak nie boi się wyzwań, z dużym entuzjazmem podchodzi do każdego nowego przedsięwzięcia. Choć najbardziej lubi pracę umysłową, to jest on dosyć słaby psychicznie i fizycznie – bardzo przeżywa krytykę oraz drobne niepowodzenia w życiu zawodowym.

Predyspozycje zawodowe

Albert to mężczyzna z głową na karku i zamiłowaniem do przedmiotów ścisłych. Doskonale sprawdzi się w roli nauczyciela, handlowca, księgowego czy bankiera.

Patroni Alberta

  • Święty Albert Wielki – dominikanin, teolog i filozof scholastyczny. Kanonizowany przez Piusa XI, jednocześnie otrzymał tytuł doktora Kościoła. Wspominamy go 15 listopada.
  • Święty Albert Avogardo – patriarcha Jerozolimy od 1204 roku, został zamordowany w czasie procesji. Wspominamy go 14 września.
  • Święty Albert (Adam) Chmielowski – polski zakonnik franciszkański, założyciel zgromadzenia albertynów i albertynek. Patron Puław oraz Diecezji Sosnowieckiej. Wspominamy go 25 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *