Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę A

Aleksy

Znaczenie imienia Aleksy

Wielki intelektualisty i niezależny indywidualista – te cechy najlepiej opisują Aleksego. Jako człowiek wielkiego umysłu, dogłębnie analizuje każdy aspekt swojego życia – zarówno tego osobistego, jak i zawodowego. Jest towarzyski i pomocy – bliscy znajomi zawsze mogą liczyć na jego wsparcie. Choć cieszy się dużą sympatią i uznaniem, to wobec obcych jest nieufny. Zanim komuś zaufa minie sporo czasu. Nie lubi być w centrum uwagi, nie zależy mu na sławie ani zbędnym rozgłosie, nawet jeżeli są ku temu powody. W miłości stawia na zrządzenie losu, nie szuka miłości na siłę – czeka, aż ta pojawi się sama.

Pochodzenie imienia Aleksy

Aleksy to imię męskie pochodzenia starogreckiego, wywodzące się od słowa “alekso”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza – “bronię, wspomagam”. Imię wskazuje na mężczyznę niosącego pomoc, obrońcę. W Polsce powszechnie używane od XIV wieku.

Zamiłowania i hobby

Jest raczej typem samotnika, który w wolnych chwilach rozwija swoje pasje i zainteresowania. To, co najbardziej pociąga Aleksego to obcowanie ze sztuką. Teatry, muzea, galerie sztuki – to właśnie tam Aleksy spędza wolne weekendy.

Praca i kariera zawodowa

Aleksy to wielki myśliciel i indywidualista. Bez trudu rozwiąże każdy problem, nawet ten najtrudniejszy. Charakteryzuje się niezwykle silnym poczuciem niezależności oraz postępowaniem wbrew ogólnie panujących zasad. Nie działa pod wpływem chwili, każdy swój ruch poddaje dogłębnej analizie. Dotyczy to zarówno życia osobistego, jak i zawodowego. Lubi pracować w grupie, chętnie dzieli się z innymi swoją wiedzą i doświadczeniem. Aleksy to człowiek skromny, który nie lubi zwracać na siebie uwagi. Jeśli odniesie sukces, z pewnością będzie chciał to uczcić w samotności.

Predyspozycje zawodowe

Aleksy znakomicie sprawdzi się w roli dziennikarza, fotoreportera, specjalisty ds. marketingu i reklamy, ale nie tylko. Mężczyźni o tym imieniu mają predyspozycje do tego, aby pozostać zawodowym bokserem.

Patroni Aleksa

  • Święty Aleksy Boży (Aleksy Wyznawca) – asceta, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego. Na Wschodzie uważany za błogosławionego szaleńca Bożego. Patron licznych zakonów, rybaków, ubogich, pielgrzymów i wędrowców. Wspominamy go 17 lipca.
  • Święty Aleksy Falconieri – wielki czciciel Matki Bożej, założyciel zakonu serwitów (Zakonu Najświętszej Maryi Panny), święty Kościoła katolickiego. Wspominamy go 17 lutego.
  • Święty Aleksy U Se-yŏng – koreański męczennik, został stracony 11 marca 1866 roku przez ścięcie, święty Kościoła katolickiego. Wspominamy go 20 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *