Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę A

Alfred

Znaczenie imienia Alfred

Alfred jest typem marzyciela i człowieka o dosyć bujnej wyobraźni. Choć marzy o byciu wielkim bohaterem, to w rzeczywistości potrafi cieszyć się z małych, przyziemnych sukcesów. Jego wrodzona skromność i nieśmiałość, przez wielu uznawana jest za jego największe atuty. Alfred dobrze radzi sobie w życiu zawodowym. Pracuje, bo musi, jednak zawsze wybiera zawód powiązany z jego zainteresowaniami. Jeżeli chodzi o sprawy sercowe, to brak pewności siebie znacznie utrudnia mu nawiązywanie kontaktów z kobietami. Niemniej, kiedy już postanowi się związać, to jego wybranka z pewnością poczuje się, jak księżniczka.

Pochodzenie imienia Alfred

Alfred to imię męskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów “alf” – “elf” i “rad” – “rada”. Imię to oznacza mężczyznę udzielającego dobrych rad. W Polsce powszechnie używane jest od końca XIX wieku.

Zamiłowania i hobby

W wolnych chwilach cała uwaga Alfreda skupia się głównie na zdobywaniu nowej wiedzy. Udany wieczór to ten spędzony z ciekawą książką. Jako wielki intelektualista, Alfred może pochwalić się domową biblioteką pokaźnych rozmiarów. Nie uprawia sportów, nie udziela się także towarzysko. Jest dosyć nieśmiały i wycofany, dlatego też najlepiej czuje się w sam ze sobą.

Praca i kariera zawodowa

Choć żyje marzeniami, to na co dzień cieszy się z tego, co ma. Jest nieśmiały i skromny, niemniej jednak rządny sukcesu. Jeśli już postanowi, zrobi wszystko, aby osiągnąć wyznaczone sobie cele oraz upragniony awans. Powierzone obowiązki zawodowe wykonuje konsekwentnie i rzetelnie. Pomimo tego, że jest zdolny do wyrzeczeń i poświęceń, to nie da się wykorzystać. Alfred kieruje się tylko i wyłącznie swoim rozumem. Nie korzysta z dobrych rad kolegów po fachu. Jak się później okazuje, wychodzi mu to na dobre. Ceni sobie niezależność, nie lubi, kiedy wydaje się mu rozkazy. Sukces osiągnie pod warunkiem, że nikt ani nic mu w tym nie przeszkodzi. Zazwyczaj wybiera zawody dobrze płatne, które nie wymagają zbytniego wysiłku.

Predyspozycje zawodowe

Jako mężczyzna inteligentny, zaradny i otwarty, Alfred doskonale sprawdzi się jako dziennikarz, pedagog, pracownik banku lub księgowy w dużej korporacji.

Patroni Alfreda

  • Święty Alfred – niemiecki zakonnik benedyktyński. Powiernik Króla Ludwika II Niemieckiego, współzałożyciel wielu klasztorów męskich i damskich. Wspominamy go 15 sierpnia.
  • Święty Alfred Wielki – „namaszczony na króla Anglii” przez papieża Leona IV. Przetłumaczył na język staroangielski wiele ksiąg oraz pism kościelnych. Wspominamy go 26 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *