Kategorie
Imiona na literę A Imiona żeńskie

Alicja

Znaczenie imienia Alicja

Alicja jest piękną i mądrą kobietą, która uwielbia być w centrum zainteresowania. Pomimo tego, że jest bardzo ambitna, to nie walczy za wszelką cenę o pozycję zawodową. Dobrze jest jej tak, jak jest. Wzbudza ogromne zaufanie, dodatkowo jest bardzo towarzyska i otwarta, bez trudu nawiązuje kontakty z innymi ludźmi. Alicja to kochająca i oddana partnerka, żona i matka. Jest dobrą panią domu i rewelacyjną kucharką!

Pochodzenie imienia Alicja

Alicja to imię żeńskie, które może mieć różne pochodzenie. Najprawdopodobniej pochodzi ono od angielskiego zdrobnienia niemieckiego imienia Adelajda – co w wolnym tłumaczeniu oznacza kobietę o szlachetnym i łagodnym usposobieniu. Według innego źródła imię Alicja pochodzi od greckiego słowa “aletheia” – czyli “prawdę”. W Polsce powszechnie używane od XIX wieku.

Zamiłowania i hobby

Alicja podobnie jak zdecydowana większość kobiet, swój wolny czas przeznacza na relaks oraz dbanie o urodę. Uwielbia czytać książki, choć nie zawsze są one powiązane z jej zawodem czy zainteresowaniami. Alicja chętnie spotyka się ze znajomymi, uwielbia organizować domówki. Jest dowcipna i bardzo lubiana.

Praca i kariera zawodowa

Choć jest silną i niebywale ambitną kobietą, to nie dąży do osiągnięcia wielkiego sukcesu i sławy. Dla Alicji praca nie jest najważniejsza, dlatego też nie będzie odpowiednim kandydatem do objęcia stanowiska kierowniczego, które wymaga podejmowania znaczących decyzji. Jest pracowita i bardzo skrupulatna, powierzone jej zadania wykonuje z dużą dbałością o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół, co w szczególności doceniają jej przełożeni. Alicja emanuje entuzjazmem, jest towarzyska i łatwo nawiązuje kontakt z innymi ludźmi, przez co też doskonale sprawdzi się w zawodach opartych na pracy w grupie czy bezpośrednim kontakcie z klientem. Nierzadko także wybiera zawody niosące ze sobą pewne ryzyko, które jednocześnie przynoszą jej ogromną satysfakcję.

Predyspozycje zawodowe

Alicja jest niezwykle mądrą, utalentowaną i bystrą kobietą. Jeśli zechce, może odnieść sukces w biznesie, branży marketingowej czy sztuce, oczywiście pod warunkiem, że objęte przez nią stanowiska będą mniej wymagające, zwłaszcza na początku kariery.

Patroni Alicji

Błogosławiona Alicja Kotowska – polska siostra zakonna, zmartwychwstanka, przełożona Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstanek w Wejherowie. W 1939 roku została aresztowana przez Gestapo, po czym rozstrzelana w lesie piaśnickim. Patronka szkoły podstawowej w Wejherowie oraz gimnazjum w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *