Kategorie
Imiona na literę A Imiona żeńskie

Alina

Znaczenie imienia Alina

Przebojowa, szczera i towarzyska – oto cała Alina. Choć osiągnęła już wiele, to może zyskać jeszcze więcej, wystarczy tylko, że uwierzy ona w swoje możliwości. Jeśli czegoś naprawdę pragnie, za wszelką cenę stara się zrealizować zamienione cele. Niezależna, ambitna i na ogół bardzo spokojna. Nie odmawia pomocy bliskim oraz potrzebującym, często wspiera wszelkiego rodzaju akcje charytatywne. Rodzina ma dla niej największą wartość. Dlatego też w kwestiach dotyczących dzieci oraz domu bywa bardzo stanowcza i nieugięta.

Pochodzenie imienia Alina

Alina to imię żeńskie pochodzenia germańskiego, będące pochodną formą imienia Adelajda oraz Adelina. Oznacza kobietę ambitną, mobilizująca innych do działania. W Polsce powszechnie używane od XIX wieku.

Zamiłowania i hobby

Urodzona kobieta sukcesu z głową pełną pomysłów – właśnie tak można określić posiadaczki imienia Alina. Ta w wolnym czasie zazwyczaj skupia się na rozwoju osobistym i doskonaleniu umiejętności zawodowych. Chętnie uczestniczy w dodatkowych szkoleniach, kursach czy warsztatach.

Praca i kariera zawodowa

Alina to pewna siebie i przebojowa kobieta, jeśli tylko zechce, może mieć dosłownie wszystko. Urodzona rewolucjonistka, dobrze zorganizowana, spokojna, rozważna i skromna – to charakterystyczne cechy wyróżniające Alinę. Choć nie lubi być w centrum uwagi, to doskonale sprawdza się w roli lidera grupy czy kierownika. Porażki i niepowodzenia przyjmuje z pokorą, wyciągając z nich odpowiednie wnioski i naukę na przyszłość. Dzięki temu nigdy nie popełnia tych samych błędów. Jest bardzo towarzyska i lubiana, dlatego też nie lubi rywalizować z innymi. Najlepiej czuje się w wolnych zawodach, które dają jej możliwość swobodnego działania. Praca według określonych zasad i norm czasowych bardzo ją nuży.

Predyspozycje zawodowe

Jako kobieta wszechstronnie uzdolniona, bez trudu poradzi sobie praktycznie w każdym zawodzie. Niemniej jednak najlepiej sprawdza się w wolnych zawodach, zapewniających jej poczucie swobody i niezależności.

Patroni Aliny

  • Święta Alina z Forest – belgijska męczennica, święta Kościoła katolickiego i Cerkwii prawosławnej. Wtrącona do więzienia, została zraniona przez strażnika, po czym w niedługim czasie zmarła.  Patronka osób zmagających się z chorobami oczu oraz bólem zębów, a także gminy Dilbeek. Wspominamy ją 17 czerwca.
  • Błogosławiona Alina z Martain – matka przełożona klasztoru żeńskiego wybudowanego przez hr. Wilhelma z Martain, siostra św. Witalisa z Savigny. Zmarła w 1125 roku. Wspominamy ją 20 października.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *