Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę A

Antoni

Znaczenie imienia Antoni

Antoni to niezwykle spokojny i zrównoważony mężczyzna. Poukładany, szczery i towarzyski. W życiu kieruje się tym, co ważne i słuszne. Jest bardzo zaradny, przez co nie ma większych problemów ze znalezieniem sobie pracy na odpowiednim stanowisku. Choć często bywa nieśmiały, to zachwyca on swoją wytrwałością i determinacją w dążeniu do osiągnięcia wyznaczonych celów. Dobry materiał na męża oraz ojca – dla dobra swojej rodziny jest w stanie zrobić wszystko.

Pochodzenie imienia Antoni

Antoni to imię męskie pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od słowa ”Antonii”, czyli znaczącego rodu Antoniuszy ze starożytnego Rzymu. Imię Antoni wskazuje na osobę znamienitą, wspaniałą i perfekcyjną. W Polsce powszechnie używane od XIV wieku.

Zamiłowania i hobby

Antoni jest typem człowieka, który chłonie wiedzę niczym gąbka. Przez całe życie lubi się uczyć, dlatego też wolne chwile poświęca przede wszystkim na czytanie ciekawych książek oraz magazynów popularno-naukowych.

Praca i kariera zawodowa

Spokój i równowaga wewnętrzna – to charakterystyczne cechy Antoniego. W życiu zarówno tym osobistym, jak i zawodowym często kieruje się intuicją, choć nie ma problemów z logicznym myśleniem. Każde swoje działanie stara się dokładnie przeanalizować, co zapewnia mu duże powodzenie w interesach. Jeśli już coś zaplanuje, to wytrwale dąży do osiągnięcia zamierzonego celu. Antoni to mężczyzna odpowiedzialny, dobrze zorganizowany i zdecydowany. Niekiedy bywa nieśmiały i mało stanowczy, ale swoje braki nadrabia cierpliwością oraz determinacją, co wróży mu osiągnięcie sukcesu. Jako osoba inteligentna o wzorcowej pamięci, Antoni znakomicie sprawdzi się na stanowiskach, wymagających podejmowania ważnych decyzji. To dobry, solidny i zaangażowany pracownik.

Predyspozycje zawodowe

Antoni to idealny kandydat do pracy na stanowisku, które wymaga odpowiedzialności, cierpliwości oraz logicznego myślenia. Dobrze sprawdzi się jako menedżer, prawnik, a nawet naukowiec.

Patroni Antoni

  • Święty Antoni z Antiochii – znany również jako Antoni z Egiptu, umęczony w Syrii za czasów Dioklecjana. Skazany na śmierć poprzez ścięcie mieczem, święty Kościoła katolickiego i prawosławnego. Wspominamy go 9 stycznia.
  • Święty Antoni z Padwy (Fernando Martins de Bulhões) – portugalski teolog, franciszkanin, doktor Kościoła i prezbiter, święty Kościoła katolickiego. Patron wielu zakonów i miast, dzieci, górników, małżeństw i narzeczonych, ubogich, podróżnych, położnic, zaginionych ludzi oraz rzeczy zgubionych. Wspominamy go 13 czerwca.
  • Święty Antoni z Weert – holenderski kapłan franciszkanin, jeden z męczenników z Gorkum, święty Kościoła katolickiego. Wspominamy go 9 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *