Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę A

Arnold

Znaczenie imienia Arnold

Arnold to mężczyzna o inteligentny, operatywny i pomysłowy. Gdyby nieco bardziej zaangażował się w pracę zawodową, mógłby wiele osiągnąć. Jest dobrym kolekcjonerem, w szczególności przedmiotów drogich i markowych. Preferuje wygodny styl życia, jest bardzo wesoły, sympatyczny i towarzyski. Arnold uwielbia przebywać z ludźmi, podobnymi do niego, które wyznają takie same lub zbliżone wartości i zasady. Rodzina jest dla niego bardzo ważna. Niestety czasami traktuję ją jako swoją własność, którą może się pochwalić w towarzystwie.

Pochodzenie imienia Arnold

Arnold to imię męskie pochodzenia germańskiego. Stanowi połączenie dwóch członów “arn”, czyli “orzeł” oraz “waltan” – “panować”. Imię to symbolizuje mężczyznę silnego, który jest w stanie zapanować nad wszystkim niczym orzeł. W Polsce powszechnie zaczęto go używać od XIV w.

Zamiłowania i hobby

Arnold każdą swoją wolną chwilę poświęca na oddawanie się zajęciom, które przynoszą mu satysfakcję, a jednocześnie pozwalają się odprężyć i oderwać od problemów życia codziennego. Lubi drogie samochody i markowe ubrania, a robienie zakupów traktuje jako hobby.

Praca i kariera zawodowa

Arnold lubi wygodnie żyć. Choć może on uchodzić za osobę leniwą, to gdyby chciał, mógłby wiele osiągnąć. Jest on mężczyzną inteligentnym, pewnym siebie i bardzo zaradnym. Najefektywniej wychodzi mu praca ściśle powiązana z jego zainteresowaniami. Bardzo często zdarza mu się zaniedbywać obowiązki zawodowe, co nie zawsze spotyka się z przychylnością przełożonych. Arnold nie umie pogodzić się z porażką, na niepowodzenia w interesach reaguje złością, obwiniając o to, wszystkich wokół. Arnold uwielbia pracę zespołową, dobrze wie, jak zmotywować współpracowników do walki, aby wspólnymi siłami osiągnąć wyznaczone cele. Jako osoba zdecydowana, która dokładnie wie, czego chce od życia, Arnold nie ma problemu ze znalezieniem satysfakcjonującej i dobrze płatnej posady.

Predyspozycje zawodowe

Arnold to mężczyzna, który najlepiej sprawdzi się w zawodach mundurowych, jako strażnik więzienny czy oficer wojskowy. Osoba o tym imieniu odnajdzie się także na stanowisku prezentera telewizyjnego, działacza politycznego, a nawet duchownego.

Patroni Arnold

  • Święty Arnold z Arnoldsweiler (Arnold Wyznawca) – był śpiewakiem i muzykiem grającym na cytrze Karola Wielkiego. Patron organistów, muzyków oraz wytwórców instrumentów muzycznych, wspominamy go 18 lipca.
  • Święty Arnold Janssen – niemiecki działacz kościelny oraz tercjarz dominikański, święty Kościoła Katolickiego. Wspominamy go 15 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *