Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę A

Arkadiusz

Znaczenie imienia Arkadiusz

Arkadiusz jest typem ekstrawertyka, to osoba żywiołowa i pozytywnie nastawiona do życia. Mężczyzn o tym imieniu cechuje wyjątkowa prawość i rozwaga. Arkadiusz chętnie niesie pomoc słabszym. Nie toleruje dyskryminacji, krzywdy oraz przemocy. Choć jest lubiany, to dobrze czuje się sam ze sobą, poświęcając wolne chwile na rozwój wewnętrzny. Czasami zdarza mu się ponarzekać, niemniej jednak nie jest on typowym pesymistą. Arkadiusz jest urodzonym domownikiem. Bardziej niż spotkania ze znajomymi na mieście, docenia możliwość spędzenia czasu z najbliższymi. Świata nie widzi poza swoją rodziną – jest wzorowym mężem i ojcem.

Pochodzenie imienia Arkadiusz

Arkadiusz to imię męskie pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa “Arkadikós” co w wolnym tłumaczeniu oznacza człowieka pochodzącego z Arkadii – krainy szczęśliwości znajdującej się na Peloponezie.

Zamiłowania i hobby

Arkadiusz jest typem samotnika, wolne chwile najchętniej poświęca na czytanie książek oraz publikacji naukowych. Czas przeznacza na rozwój osobisty i zawodowy.

Praca i kariera zawodowa

Arkadiusz to mężczyzna o rycerskiej naturze – prawy i godziwy. Skutecznie walczy z niesprawiedliwością, dyskryminacją oraz krzywdą wobec drugiego człowieka. Gdyby tylko chciał, mógłby osiągnąć wielki sukces, niestety bywa bardzo leniwy. Ma dar przekonywania innych do swoich idei. Uwielbia pracę w zespole, zwłaszcza w sytuacjach, kiedy może wykazać się jako lider grupy. Arkadiusz to idealista, w życiu kieruje się wyniosłymi zasadami, dla których jest w stanie poświęcić wszystko. Arkadiusz potrafi logicznie myśleć, jest dobrze zorganizowany oraz bardzo dokładny w swoim działaniu, co szczególnie doceniają jego przełożeni. Najlepszy zawód dla niego to taki, w którym może się wykazać – prawnik, chemik, konsultant lub bankier.

Predyspozycje zawodowe

Arkadiusz posiada umysł ścisły, dlatego też najlepiej sprawdzi się w zawodzie prawnika, sędziego, publicysty lub pracownika naukowego. Mężczyzna o tym imieniu posiada także predyspozycje do pozostania wolontariuszem bądź duchownym.

Patroni Arkadiusza

  • Święty Arkadiusz Afrykański (Arkadiusz z Salamanki) – męczennik chrześcijański, brat Świętego Paschazego i Paulillusa. Wspominamy go 13 listopada.
  • Święty Arkadiusz z Bourges – biskup Bourges, wnuk Sydoniusza Apolinarego i syn biskupa Clermont Apolinarego i Placydyny, święty Kościoła Katolickiego. Wspominamy go 1 sierpnia.
  • Arkadiusz z Mauretanii – męczennik chrześcijański, choć był torturowany, nie wyrzekł się swojej wiary. Wspominamy go 12 stycznia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *