Kategorie
Imiona na literę B Imiona żeńskie

Barbara

Znaczenie imienia Barbara

Barbara to bardzo stonowana i spokojna kobieta. W codziennym życiu jest niezwykle wyważona w słowach i gestach, dlatego nie powinna mieć wrogów. Cechy te idą w parze z duża pewnością siebie oraz szczlachetnoscią, które dodatkowo podkreślają wyjątkowość osób o imieniu Barbara. Na co dzień jest to osoba niezwykle pomocna, która otacza swoją opieką potrzebujących. W życiu dąży do osiągnięcia niezależności oraz nie zawsze idzie za głosem tłumu. Dobrze potrafi analizować sytuacje, dlatego z reguły podejmuje dobre decyzje życiowe i biznesowe. Z drugiej strony czasem potrzebuje również dużej swobody działania i zdarza się jej być osobą pobudliwą. Ma bardzo bogate życie uczuciowe i jest pamiętliwa, dlatego lepiej jej nie zawodzić. To introwertyczka, która starannie selekcjonuje osoby, które mogą się do niej zbliżyć. Ma wąskie grono zaufanych przyjaciół, a na co dzień jest również skryta. Lubi wyrażać swoje uczucia za pomocą sztuki, dzięki której łatwiej ją poznać. Barbara lubi również poleniuchować i pobyć samej ze sobą. Czasem jest nawet kapryśna. W życiu rodzinnym bywa jednak zmienna i lubi flirt, dlatego potrzebuje twardej ręki. Gdy pokocha, będzie oddaną żoną i matką na dobre i złe.

Pochodzenie imienia Barbara

Imię Barbara pochodzi z języka greckiego od słowa “barbaros” i oznacza takie przymiotniki jak barbarzyński, obcy, niegrecki. Według tego nazewnictwa Barbara jest osobą, która przybyła z zewnątrz.

Zamiłowania i hobby

Barbara na co dzień lubi leniuchować i spędzać czas w samotności. Wówczas oddaje się dobrej książce lub filmowi. Na co dzień wyraża się również w sztuce, dlatego lubi pisać, malować oraz kreować. Na odpoczynku i tworzeniu sztuki mogłaby spędzać całe dnie. Uwielbia również podróże, dzięki którym odkrywa świat.

Praca i kariera zawodowa

Pewność siebie oraz spokój Barbary pomaga jej w pracy. Swoje obowiązki wykonuje bardzo skrupulatnie i jest przy tym bardzo pracowita. W pracy jednak jest bardzo wrażliwa i wszelkie niepowodzenia mogą oddziaływać na nią negatywnie, dlatego musi nauczyć się stawiać czoła porażkom i dużym wyzwaniom. Jest również osobą, której czasami brakuje dynamiki, dlatego może nie sprawdzić się w konkretnych zawodach, które jej wymagają. Jej talent artystyczny sprawia, że dobrze odnajduje się na kreatywnych i wolnych stanowiskach, gdzie może być sobą. Zdecydowanie lepiej sprawdza się w roli pracownika, niż pracodawcy, choć dąży do niezależności.

Predyspozycje zawodowe

Barbara świetnie sprawdzi się w otoczeniu sztuki. Będzie doskonała literatką, artystką, czy też dziennikarką. Z drugiej strony jej altruizm może pomóc jej w karierze w branży medycznej.

Patroni Barbary

  • Św. Barbara – to patronka tego imienia i męczennica. Jest patronką górników, artylerzystów, strażaków, kowali, marynarzy, hutników i wielu innych zawodów. Ciekawostką jest fakt, że w trakcie II Wojny Światowej uznawana była za patronkę podziemia polskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *