Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę A

Artur

Znaczenie imienia Artur

Artur to mężczyzna o introwertycznym usposobieniu, najlepiej czucie się w swoim towarzystwie. Działa powoli, ale za to bardzo dokładnie. W życiu podąża własną ścieżką, nie zwracając uwagi na innych. Cechuje go duża indywidualność, niemniej jednak nie jest on ambitny. Artur jest zwolennikiem wygodnego i spokojnego stylu życia – ciężka praca nie jest dla niego. Rezygnuje z podejmowania zadań wymagających poświęcenia zbyt dużej ilości wolnego czasu oraz skupienia. Jeżeli chodzi o kontakty międzyludzkie, to Artur jest typem osoby powściągliwej i nieśmiałej – nie lubi być w centrum uwagi. Nawiązywanie nowych znajomości przychodzi mu z ogromną trudnością. W relacjach damsko-męskich jest nieśmiały, niechętnie decyduje się na wykonanie tego pierwszego kroku. Choć jest bardzo uczuciowy, wrażliwy i delikatny, to niekiedy bywa zaborczy. Jeśli już postanowi się ustatkować, to jedno jest pewne – żonie i dzieciom w życiu nie zabraknie jej niczego.

Pochodzenie imienia Artur

Artur to imię pochodzenia celtyckiego składa się z połączenia dwóch wyrazów wywodzących się z języka celtyckiego: “Art” – czyli niedźwiedź i “ur” – młody, piękny, czarujący.

Zamiłowania i hobby

Artur to osoba ciekawa świata, która interesuje się niecodziennymi zagadnieniami. Niestety miewa słabość do gier loteryjnych i hazardowych. W wolnych chwilach najchętniej wypoczywa.

Praca i kariera zawodowa

Artur to kontrolujący przywódca. Najlepiej czuje się w roli nadzorcy sprawdzające i oceniającego pracę innych, sam niechętnie bierze się do wykonywania powierzonych zadań. Choć ma niewygórowane ambicje, to posiada bardzo dobrą pamięć i niestety dosyć bujną wyobraźnię. Jeśli czuje, że jakieś zadanie go przerasta, to po prostu z niego rezygnuje usprawiedliwiać się problemami zdrowotnymi. Jest to mężczyzna o umyśle analitycznym, który poddaje dogłębnej analizie każdy ruch, dużą uwagę skupiając na jakości pracy – oczywiście tej wykonywanej przez innych. Artur preferuje wygodne życie, dlatego też wybiera zawody nietypowe, w których można dobrze zarobić.

Predyspozycje zawodowe

Artur najlepiej odnajduje się w takich zawodach, które przynoszą mu satysfakcję. Mężczyźni o tym imieniu to urodzeni fotografowie, archeolodzy oraz marynarze.

Patroni Artura

  • Święty Artur z Glastobury – mnich z zakonu Benedyktynów, męczennik chrześcijański, ofiara prześladowań antykatolickich w Anglii. Wspominamy go 15 listopada.
  • Błogosławiony Artur Bell – angielski duchowny, męczennik chrześcijański. Wspominamy go 11 grudnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *