Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę B

Bartłomiej

Znaczenie imienia Bartłomiej

Bartłomiej to mężczyzna, którego poznamy przede wszystkim po  jego czynach. Jest człowiekiem bardzo aktywnym, który na co dzień nie zraża się niepowodzeniami lub przeciwnościami losu. W dążeniu do celu jest bardzo wytrwały, dzięki czemu większośc z założonych celów realizuje. Dotyczy to zarówno sfery prywatnej oraz kariery zawodowej. Jest jednocześnie cholerykiem i ekstrawertykiem, co może być mieszanką wybuchową. Nie zawsze liczy się ze zdaniem innych, co niekiedy może być dla niego zgubne. Działa bardzo impulsywnie, dlatego jego decyzje są raczej emocjonalne niż przemyślane. Ma również znakomitą orientację i żart sytuacyjny, ponieważ bardzo szybko łączy fakty. Zdarza się również, że posiada awanturniczy charakter i wówczas lepiej nie wchodzić mu w drogą, ponieważ o swoje racje potrafi walczyć bardzo zaciekle. Męczy go monotonia, dlatego musi działać bardzo aktywnie. Lubi błyszczeć i być docenionym oraz ma skłonności do przerysowywania niektórych sytuacji. Jeżeli chodzi o uczucia, to mocno je dozuje i oszczędnie okazuje. Mimo wszystko jednak w życiu rodzinnym da się z nim na co dzień funkcjonować.

Pochodzenie imienia Bartłomiej

Imię Bartłomiej pochodzi z języka aramejskiego. Pochodzi ze zlepka słów “bar” – syn oraz “tholomai” – oracz lub wojownik. Według znaczenia tego imienia, Bartłomiej to syn wojownika lub oracza.

Zamiłowania i hobby

Bartłomiej to osoba wielu talentów i zamiłowań. Uwielbia rywalizację i aktywne życie, dlatego wiele czasu poświęca sportowi. Lubi również spędzać czas w gronie przyjaciół podcza simprez i wspólnych wypadów. Zawsze jednak musi wtedy być na świeczniku, a impreza musi kręcić się wokół niego.

Praca i kariera zawodowa

Atutem Bartłomieja jest jego upór i konsekwencja w dążeniu do celu. Nie zrażaj się pierwszymi niepowodzeniami, czy też przeciwnościami losu. Może to być czasem zgubne w sytuacji, gdy nie odpuści przegranej sprawy. Z drugiej strony można mu powierzyć nawet bardzo odpowiedzialne zadania, ponieważ z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi je do skutecznej realizacji. Jest bardzo ambitny i stara się być niezależny. Zdecydowanie nie odnajduje się w monotonnych i statycznych zawodach.

Predyspozycje zawodowe

Bartłomiej to bardzo aktywna osoba, która doskonale odnajdzie się w pracy, która wymaga ruchu. Ponadto może być bardzo dobrym mundurowym. Odnajdzie się również w roli reportera i polityka. Jego niezależność pomoże mu również w prowadzeniu własnego biznesu.

Patroni Bartłomieja

  • Św. Bartłomiej z Farne – jest to pustelnik z Farne, gdzie żył w bardzo surowych warunkach, poświęcając się przede wszystkim pracy i modlitwie.
  • Św. Bartłomiej Apostoł – to męczennik z Nowego Testamentu, który został odarty ze skróty a następnie ukrzyżowany i ściety. Jest patronem rzeźników, introligatorów, krawców oraz grabarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *