Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę B

Beniamin

Znaczenie imienia Beniamin

Beniamin to osoba, która w całym życiu ukierunkowana jest przede wszystkim na dążenie do sukcesu. Mowa tu zarówno o sukcesie w życiu prywatnym oraz w karierze zawodowej. Na co dzień cechuje go bardzo duża pracowitość oraz umiejętność analitycznego myślenia, która przyda się w wielu sytuacjach życiowych. Bywa jednak bardzo powolny, co może przeszkadzać mu w osiągnięciu sukcesu, o którym marzy. To również typ buntownika, który szybko się obraża i trudno mu osiąść gdzieś na dłużej. Często zmienia pracę, co utrudnia mu budowanie własnej kariery. W takich sytuacjach działa zdecydowanie zbyt impulsywnie. Jego wybuchowy charakter mocno ogranicza mu możliwość budowania trwałych relacji międzyludzkich oraz ma przez niego problem z nawiązywaniem nowych kontaktów. Jest również bardzo pamiętliwy i mściwy, więc lepiej mu niczym nie podpaść. Sprawia wrażenie błyskotliwego i pozytywnie nastawionego do życia, jednak często jest to maska do jego prawdziwej natury. Z drugiej strony ma bardzo bogate życie emocjonalne i jest kochającą osobą, która potrafi zbudować trwałe relacje rodzinne. Następnie dba o dobro swoich bliskich.

Pochodzenie imienia Beniamin

Imię Beniamin pochodzi z języka hebrajskiego. Jego znaczenie to syn prawicy lub syn południa. Jest to również synonim słowa najmłodzy, ponieważ w Bibliii to właśnie Beniamin był najmłodszym dzieckiem Racheli i Jakuba. Dlatego małe dzieci lub nowicjuszy, nazywa się beniaminkami.

Zamiłowania i hobby

Beniamin ma bardzo skomplikowany charakter, co przekłada się również na jego zamiłowania. Potrafią one być bardzo różne, a wpływ na daną aktywność ma przede wszystkim dany humor. Jest to osoba bardzo impulsywna, która lubi spędzać czas sama ze sobą. Wiele z jego pasji pielęgnowana jest w pojedynkę.

Praca i kariera zawodowa

Beniamin jest osobą bardzo pracowitą i odpowiedzialną, dlatego jest cenionym pracownikiem. Dąży do celu i nie zraża się przeciwnościami, dzięki czemu często powierzane mu są najtrudniejsze zadania do realizacji. Z drugiej strony jest również osobą, która może skłócić się z innymi osobami, dlatego musi być odpowiednio prowadzony. W optymalnych warunkach jest bardzo wydajny. Dużą przeszkodą w osiągnięciu sukcesu zawodowego przez Beniamina może być jego buntowniczość, gdy zdarza się, że odchodzi z pracy z byle powodu.

Predyspozycje zawodowe

To bardzo złożona jednostka i trudno wskazać dla niego odpowiednią pracę. Beniamin może z jednej strony wszędzie się sprawdzić, a z drugiej strony każdy zawód może nie przypaść mu do gustu.

Patroni Beniamina

  • Św. Beniamin – to jeden z diakonów perskich biskupa Abdasa. W wyniku prześladowań został zatrzymany, a następnie zamordowany w strasznych męczarniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *