Kategorie
Imiona na literę B Imiona żeńskie

Berenika

Znaczenie imienia Berenika

Berenika to kobieta, która na co dzień jest bardzo oryginalna. Cechują ją nieszablonowość oraz niekonwencjonalność codziennych wyborów. Berenika jest bardzo pomocną osobą i ceni sobie altruizm. Bardzo często dochodzi do sytuacji, że stara się uszczęśliwić innych kosztem własnego szczęścia, co może negatywnie odbić się na jej powodzeniu. To osoba o szlachetnych pobudkach i bardzo wierząca. Na co dzień lubi pomagać ludziom, jednak nie zawsze im bezgranicznie ufa. To ważne, ponieważ w innym wypadku mogłaby być wykorzystywana ponad miarę. Analizuje osoby w swoim otoczeniu i starannie selekcjonuje grono przyjaciół. W pracy jest bardzo wydajna, a sumienność jest wzmacniana przez jej szczęście oraz dobrą intuicję. Z drugiej strony może mieć problemy z budowaniem trwałych związków, ponieważ z pozoru może wydawać się bardzo zmanierowaną osobą. To tylko pozory i jeżeli ktoś pozna ją bliżej, to zrozumie jak dobrą jest osobą. Wierzy w miłość na dobre i złe, dlatego jest bardzo dobrą żoną i matką, która dba o ciepło domowego ogniska.

Pochodzenie imienia Berenika

Imię Berenika pochodzi z języka greckiego i wywodzi się od dwóch słów, takich jak “phere” – przynosić oraz “nike” zwycięstwo. Oznacza więc kobietę, która zwiastuje sukces lub wręcz przynosi zwycięstwo.

Zamiłowania i hobby

Bardzo dużo wolnego czasu Berenika poświęca na niesienie pomocy innym. Przez to bardzo często zaniedbuje siebie i brakuje jej przestrzeni na realizację własnych pasji oraz hobby. Gdy jednak ten czas znajdzie, stara się odpoczywać w domowym zaciszu.

Praca i kariera zawodowa

Berenika doskonale odnajduje się w zawodach, gdzie może pomagać innym ludziom. Na co dzień jest bardzo skrupulatna i pracowita, dzięki czemu jest cenionym pracownikiem. Świetnie odnajduje się w zespołach projektowych jednak musi uważać na to, by nie być wykorzystywaną przez innych członków zespołu, który mogą obarczać ją zbyt dużą liczbą obowiązków. Berenika jest również pewna siebie, więc poza pomaganiem innym, może również skutecznie budować własny biznes, który przyniesie jej wiele korzyści i pozwoli jeszcze bardziej zaangażować się w działalność charytatywną.

Predyspozycje zawodowe

Berenika ma predyspozycje naukowe, dzięki czemu może wykonywać zawody techniczne, na przykład inżyniera. Umie również rozmawiać z ludźmi i nieść im pomoc, więc może być urodzonym pedagogiem. Ponadto Berenika ma zadatki na to, by być bardzo skuteczną businesswoman i prowadzić własną markę.

Patroni Bereniki

  • Św. Berenika z Antiochii – to męczennica chrześcijańska, która była prześladowana za panowania Dioklecjana. W trakcie ucieczki przed rzymskimi żołnierzami, popełniła samobójstwo topiąc się w rzece.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *