Kategorie
Imiona na literę B Imiona żeńskie

Bernadeta

Znaczenie imienia Bernadeta

Bernadeta jest osobą, która jest bardzo urocza, pogodna i posiada bardzo łagodny i stonowany charakter. Mimo tego wiele osób błędnie może uważać ją za swoją rywalkę w osiągnięciu celów życiowych. Niesłusznie, ponieważ w naturze Bernadety leży często ustępowanie innym osobom oraz przytakiwanie im, aby nie wchodzić z nimi w polemikę. Bernadeta posiada liczne grono zaufanych przyjaciół i znajomych, a utrzymywanie z nimi pozytywnych relacji ułatwia jej usposobienie. Należy ona również do osób pewnych siebie, choć na co dzień przesadnie się z tym nie obnosi. Karierę i pieniądze traktuje bardzo po macoszemu, ponieważ bardziej liczą się dla niej emocje i życie rodzinne. To sprawia, że Bernadeta doskonale odnajduje się w związku z przedsiębiorczym partnerem, na którego barkach będzie spoczywało dbanie o domowy budżet.

Pochodzenie imienia Bernadeta

Imię to pochodzi z języka staro-niemieckiego. W tym języku możemy znaleźć takie słowa jak “bero, Bern” – niedźwiedź oraz “hart” – silny. Połączenie tych słów dało imię Bernadeta.

Zamiłowania i hobby

Bernadeta to osoba, która uwielbia spędzać czas ze znajomymi oraz rodziną. Posiada również zamiłowanie do obdarowywania innych prezentami, które często są niepraktyczne, jednak zawsze zaskakują swoją estetyką.

Praca i kariera zawodowa

Bernadeta to bardzo pogodna osoba, jednak może mieć problem z budowaniem kariery zawodowej i niezależności finansowej. Wszystko dlatego, że ponad pieniądze ceni sobie życie rodzinne i dbanie o relacje międzyludzkie. Taki zestaw cech sprawia, że Bernadeta doskonale odnajdzie się w zawodach, gdzie może zrobić pożytek ze swojej opiekuńczości i łagodnego usposobienia. Zdecydowanie lepiej odnajdzie się w miejscach, w których będzie miała regularny kontakt z innymi ludźmi.

Predyspozycje zawodowe

Tak jak wspomnieliśmy, Bernadeta doskonale sprawdza się przede wszystkim w zawodach, gdzie sprawdzi się jej opiekuńczość i dbałość o relacje międzyludzkie. W związku z tym dobrym kierunkiem będzie wybór takich zawodów jak przedszkolanka, czy też ogólnie pedagog, ponieważ usposobienie Bernadety pasuję do pracy z dziećmi. Wśród innych zawodów możemy wymienić między innymi pielęgniarkę lub mediatora, czyli profesje, w których osoba ta będzie mogła nieść pomoc innym ludziom. Wśród potencjalnych zawodów dla Bernadety wymienia się również między innymi modelkę, plastyczkę lub stewardesę.

Patroni Bernadety

  • Św. Bernadeta Soubirous z Lourdes – patronka została kanonizowana w 1933 roku. W lutym 1858 roku osoba ta miała wizję Marii Panny w okolicach Lourdes. Od tego czasu miejsce to stało się jednym z najpopularniejszych miejsc pielgrzymek chrześcijan z całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *