Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę B

Bernard

Znaczenie imienia Bernard

Bernard to przede wszystkim bardzo władcza i wymagająca osoba. Tam gdzie się pojawia, możemy spodziewać się wielu zmian, które nie zawsze są łagodne, a czasem nawet drastyczne. Do celu podąża jak burza, nie zważając na przeciwności. Atutem Bernarda są jego analityczne zdolności, dzięki którym doskonale sprawdza się w wymagających zawodach. Przez swój charakter może mieć jednak problemy z utrzymywaniem pozytywnych stosunków innymi ludźmi, ale nie jest to dla niego priorytetem. Na co dzień mocno skupia się na pracy i zaciekle walczy o swoje racje, mogąc być przy tym nawet agresywnym. Bernard zdecydowanie nie jest osobą, która w dyplomatyczny sposób rozwiązuje konflikty, a raczej stawia na siłę i przekonanie do swoich racji. Potrafi być również irytujący dla innych osób, między innym dlatego, że nie zależy mu na uznaniu innych osób. Jest wybuchowy, a nawet mściwy. Do grona jego przyjaciół należy dosłownie garstka osób. Bernard to również osoba, z którą trudno wytrzymać na co dzień, dlatego może mieć problemy z założeniem i utrzymaniem rodziny.

Pochodzenie imienia Bernard

Imię to pochodzi z języka staroniemieckiego. Imię Bernard, podobnie jak Bernadeta, pochodzi od słów takich jak “bero, bern” – niedźwiedź oraz “hart” – silny. Znaczenie tego słowa to mężczyzna o sile niedźwiedzia.

Zamiłowania i hobby

Bardzo trudno spędzać mu czas w gronie innych osób, dlatego jego zamiłowania i hobby z reguły ograniczają się do indywidualnych aktywności. Bardzo dużo czasu poświęca pracy, dlatego brakuje mu go na realizacji swoich pasji, które również są ograniczone ilościowo.

Praca i kariera zawodowa

Bernard to typowa osoba, która karierę zawodową buduje mimo przeciwności losu. Jego władczy, czasem wręcz despotyczny charakter, może być dużą przeszkodą w budowaniu kariery zawodowej. Trudno mu o awans, ponieważ nie potrafi utrzymywać dobrych relacji z innymi osobami. Z drugiej strony Bernard może osiągać bardzo dobre wyniki na indywidualnych stanowiskach pracy, gdzie kontakt ze współpracownikami lub klientami nie jest niezbędny. Analityczne myślenie oraz skupienie na celu sprawiają, że potrafi on rozwiązać nawet najbardziej złożone problemy.

Predyspozycje zawodowe

Bernad ma predyspozycje zawodowe, dzięki którym może sprawdzić się w wielu zawodach, jednak jako szef może być mało wyrozumiały oraz despotyczny. Warto, by poszedł w kierunku indywidualnych stanowisk pracy lub własnego biznesu.

Patroni Bernarda

  • Św. Bernard z Capuy – biskup, a wcześniej kapelan książęcy. Jest również patronem złotników.
  • Św. Bernard z Clairvaux – żył na przełomie XI i XII wieku we Francji. Należał do zakonu cystersów Citeaux. W dorobku ma założenie wielu klasztorów, a także liczne podróże. Odpowiadał między innymi za ogłoszenie drugiej wyprawy krzyżowej. Jest patronem pszczelarzy i opętanych.
  • Św. Bernard z Aosty – jego aktywność miała miejsce w Alpach. Specjalizował się w hodowli psów ratowniczych, które nazwano później bernardynami. Patron alpinistów i górali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *