Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę D

Dawid

Znaczenie imienia Dawid

Dawid to przede wszystkim bardzo aktywna osoba, która na co dzień cechująca się dużą dynamiką działania. Bezsprzecznie Dawid chętnie się angażuje w wiele projektów i lubi być potrzebny. Dawid to osoba, która lubi się udzielać, dlatego chce się mieszać we wszystko i mieć wpływ na wszystko. Może to być jego wada, ponieważ przez takie zachowanie często bywa nieszczęśliwy. Lubi oceniać ludzi i ma swoją własną miarę, rzadko zwraca uwagę na czyjś punkt widzenia. Selektywnie wybiera to co robi w życiu i czas i energię poświęca tylko na rzeczy, które sprawiają mu radość. Należy do osób dumnych, które potrzebują poklask i uznania. Z drugiej strony jest to osoba bardzo konsekwentna w działaniu i ambitna, dzięki czemu dobrze sprawdza się w biznesie. Posiada zdolności organizatorskie oraz umie wpływać na inne osoby, dzięki czemu może być również bardzo dobrym handlowcem. Nie lubi zwlekania z działaniem, dlatego nie odkłada obowiązków na później. Dawid to mężczyzna, który potrafi żyć w związku oraz samotnie, ponieważ się tego nie boi.

Pochodzenie imienia Dawid

Imię Dawid pochodzi z języka hebrajskiego. Oznacza to dowódcę lub opiekuna. W innym znaczeniu może również oznaczać osobę godną miłości lub ukochanego. W Polsce imię Dawid jest powszechnie używane już od XIII wieku.

Zamiłowania i hobby

Na co dzień lubi spędzać czas w gronie innych osób. Wszystko dlatego, że stara się im imponować oraz zawsze być w centrum uwagi. Przez to ma raczej wąskie grono przyjaciół. Na co dzień jest ekstrawagancki i stawia na przyjemności, w tym również błyskotki i inne rzeczy materialne. Hobby musi dawać mu przyjemność, dlatego nie lubi sportu, ponieważ mogłoby go to męczyć.

Praca i kariera zawodowa

Tak jak wspominaliśmy, Dawid to przede wszystkim bardzo dynamiczna osoba. Cechuje się tym również w pracy. Lubi czuć się doceniany i potrzebny, dlatego chętnie angażuje się w bardzo wiele projektów. Przy tym jest bardzo sumienny i pracowity, więc jest cenionym pracownikiem. Atutem Dawida jest połączenie zdolności z dziedziny nauk ścisłych oraz artystycznych, co jest ciekawą mozaiką. Zdecydowanie nie lubi monotonii, dlatego stosunkowo często zmienia pracę. Jeżeli jednak trafi na idealne dla siebie miejsce ,to będzie nie do zastąpienia. Cały czas się uczy i rozwija, dlatego dobrze sprawdza się w roli kierowniczej lub jako przedsiębiorca. Pomaga mu w tym inteligencja oraz fakt, że nie lubi spoczywać na laurach.

Predyspozycje zawodowe

Zdolności Dawida doskonale sprawdzają się w specjalistycznych zawodach> może być dobrym inżynierem, elektronikiem lub informatykiem. Jego artyzm doceniany jest również w działalności marketingowej lub aktorskiej.

Patroni Dawida

  • Dawid – był biblijnym autorem aż 150 psalmów oraz drugim królem Izraela. To on zabił filistyńskiego wojownika Goliata.
  • Św. Dawid – był biskupem Menewii. Jest patronem Walii i nowo narodzonych osób. Prowadził również życie pustelnicze.
  • Św. Dawid Niezwyciężony – to ormiański teolog i filozof, który żył w VI wieku.
  • Św. Dawid III Odnowiciel – jeden z królów Gruzji, który doprowadził ten kraj do bogactwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *