Kategorie
Imiona na literę D Imiona żeńskie

Diana

Znaczenie imienia Diana

Diana to kobieta o charakterystycznych i twardych cechach. W życiu się nie poddaje i stara się za wszelką cenę dochodzić do swoich celów. Bardzo trudno wyprowadzić ją z równowagi, ponieważ należy do bardzo opanowanych osób. W swoich działaniach cechuje się logiką oraz inteligencją, dlatego rzadko działa pod wpływem emocji. Diana to kobieta bardzo pewna siebie i niezależna. Inne osoby stara się trzymać na dystans i nie dopuszczać ich do swojego życia prywatnego. Nie lubi czułych słów i tanich gestów. Ponadto jest również bardzo optymistycznie nastawiona do życia, dzięki czemu cieszy się dużą sympatią wśród znajomych. Nie przeszkadza w tym nawet fakt, że często Diana postrzegana jest jako osoba oschła. Ma bardzo dobrą pamięć oraz ograniczone zaufanie do innych osób. Jest bardzo despotyczna, dlatego w domu również chce być prawdziwym liderem. W związku z tym jej partner oraz dzieci powinny być jej podległe, co może prowadzić do sytuacji konfliktowych.

Pochodzenie imienia Diana

Imię Diana pochodzi bezpośrednio z języka łacińskiego. Wywodzi się od rzymskiej bogini płodności, księżyca, zwierząt i lasów, a także opiekunki kobiet w trakcie porodów. Imię to nie posiada swojego męskiego odpowiednika.

Zamiłowania i hobby

Diana nie posiada konkretnych zainteresowań. Wszystko stara się brać na logikę, dlatego lubi się uczyć i poznawać nowe rzeczy, o ile mają podstawy naukowe. Sporadycznie spędza również czas w gronie bliskich, choć ze względu na jej charakter nie jest to liczne grono. Bardzo starannie wybiera sposób spędzania przez siebie wolnego czasu.

Praca i kariera zawodowa

Nieustępliwy charakter Diany to bardzo duży atut w jej karierze zawodowej. Uparcie dąży do celu, dzięki czemu powierzane jej są nawet najbardziej wymagające zadania. Jest bardzo spokojna i umie przyznać się do błędu lub z godnością przyjąć porażkę i rozczarowanie. Jest niezależną osobą, dzięki czemu dobrze sprawdzi się na specjalistycznych stanowiskach. Analityczny umysł i logiczne podejście do życia sprawiają, że bardzo dobrze sprawdza się również w roli szefa lub na stanowiskach kierowniczych. Z drugiej strony na dystans trzyma swoich współpracowników i podwładnych, dzięki czemu nie każdemu musi odpowiadać taki styl pracy. Jeżeli pracuje dla kogoś, to jej kariera zawodowa cechuje się szybkimi awansami.

Predyspozycje zawodowe

Diana świetnie odnajduje się w zawodach, gdzie jest duża konkurencja i cały czas prowadzona jest rywalizacja. Logika, którą się kieruje oraz chłodna głowa sprawiają, że z powodzeniem może realizować się w zawodach o największym obciążeniu psychicznym. To prawdziwa wojowniczka.

Patroni Diany

  • Błogosławiona Diana Andalo – to Włoszka, która żyła w XIII wieku. W Bolonii założyła żeński dominikański klasztor w 1223 roku, pod wpływem nauk świętego Dominika. Zmarła w 1226 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *