Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę D

Dionizy

Znaczenie imienia Dionizy

Dionizy to mężczyzna, który na co dzień jest bardzo rozważny i spokojny. Z drugiej strony uwielbia towarzystwo i spotkania w gronie przyjaciół. W takich sytuacjach potrafi się doskonale odnaleźć oraz ma poczucie humoru, które uwielbia większość towarzystwa. Na co dzień należy również do osób, które cechują się powolnym działaniem. W pracy wolno wypełnia swoje obowiązki, a niektóre z nich stara się nawet przerzucać na innych. Zdecydowanie nie lubi się przemęczać. Nie zabiega o pochwały i uznanie, raczej chce przejść przez życie z jak najmniejszym nakładem energii. Cieszy się z drobnych sukcesów i nie potrafi przegrywać, dlatego nawet najmniejsze rozczarowania długo w nim siedzą. Ma problemy z radzeniem sobie z trudnymi i stresującymi sytuacjami. Jest bardzo rodzinny, jednak partnerka powinna mieć dużo silniejszą osobowość. Mimo tego, nie daje się tak łatwo jej zdominować. Dionizy lubi beztroskie i wygodne życie, bez stresu.

Pochodzenie imienia Dionizy

Imię Dionizy pochodzi z języka greckiego. Wywodzi się bezpośrednio od greckiego boga Dionizosa, który był bogiem biesiad i wina. W związku z tym nie może dziwić charakter mężczyzn o imieniu Dionizy. Imię to oznacza osoby, które należą do boga Dionizosa.

Zamiłowania i hobby

Tak jak wspomnieliśmy, Dionizy przede wszystkim uwielbia beztroskie życie i dobrą zabawę. Każdego dnia mógłby prowadzić biesiady w gronie znajomych, gdzie będzie brylował swoim poczuciem humoru. Ponadto uwielbia czas spędzony w gronie rodzinnym, zarówno w domowym zaciszu oraz podczas wspólnych podróży. Nie ma dużych wymagań wobec życia i świata. Jego wrażliwa natura wpływa na jego zainteresowania sztuką, muzyką oraz literaturą.

Praca i kariera zawodowa

Dionizy nie należy do najbardziej cenionych pracowników na rynku. Cechuje się beztroską i biernością, dzięki czemu zadowala się małymi sukcesami i prostymi zadaniami. Jego praca nie powinna być bardzo odpowiedzialna, ponieważ z trudnością radzi sobie z sytuacjami stresującymi. Zdecydowanie nie zależy mu na poklasku i nie odnajduje się w wyścigu szczurów i dużej dynamice pracy, dlatego raczej nie spotkamy go w strukturach korporacyjnych. Bardzo łatwo się poddaje, dlatego ma małą ambicję. Lubi pracować w spokoju i czuć, że to co robi ma sens. Dzięki temu dobrze sprawdza się na indywidualnych stanowiskach, gdzie może prowadzić dokładne badania, na przykład w medycynie.

Predyspozycje zawodowe

Specyficzny charakter Dionizego sprawia, że dobrze odnajduje się on w medycynie. Potrafi zjednywać sobie ludzi, dlatego może być również dobrym handlowcem, który będzie uczuciowo angażował się w swoją pracę. Wrażliwość Dionizego sprawia, że odnajdzie się również w zawodach artystycznych.

Patroni Dionizego

  • Św. Dionizy Areopagita – w Dziejach Apostolskich, Dionizy i jego żona Damaris to pierwsi ateńczycy, którzy zostali nawróceni na chrześcijanizm przez Świętego Pawła z Tarsu. Następnie Dionizy został pierwszym biskupem Aten, po czym w 95 roku został spalony żywcem na ateńskim placu.
  • Św. Dionizy – pierwszy paryski biskup i patron Francji. Za panowania cesarza Waleriana został stracony na Wzgórzu Męczenników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *