Kategorie
Imiona na literę D Imiona żeńskie

Dominika

Znaczenie imienia Dominika

Dominika to kobieta o bardzo silnej osobowości, dzięki czemu doskonale radzi sobie z trudami codziennego życia. Zdecydowanie cechują ją czyny, nie słowa, dlatego bardzo dużo robi, nie budując przy tym długich historii. Uwielbia wyzwania, dlatego nie rezygnuje nawet z trudnych w realizacji zadań. Na co dzień jest jednak skryta i nie ufa ludziom, dlatego można odnieść wrażenie, że żyje we własnym świecie. Z drugiej strony gdy już z kims się zaprzyjaźni to jest to znajomość na lata lub na całe życie, a Dominika jest lojalna wobec swoich przyjaciół. Dobrze odnajduje się w kontaktach zarówno z innymi kobietami oraz mężczyznami. Lubi czuć się potrzebna i chętnie pomaga innym osobom, dzięki swojej rozbudowanej empatii. Dominika jest również osobą zmysłową i lubi kokietować, przez co trudno jest jej związać się z kimś na stałe. Nie pomaga również jej niezależność. Jeżeli jednak trafi na właściwą osobę, to staje się bardzo dobrą gospodynią oraz znakomitą żoną  i matką.

Pochodzenie imienia Dominika

Imię Dominika pochodzi z języka łacińskiego i jest żeńskim odpowiednikiem męskiego Dominika. Imię pochodzi bezpośrednio od słowa “Dominicus”, które oznacza osobę należąca do Boga.

Zamiłowania i hobby

Dominika lubi spędzać czas we własnym świecie, dlatego często jej hobby są bardzo indywidualne. Lubi książki lub samodzielne podróże, gdzie może pobyć sama ze sobą. W życiu ma raczej wąskie grono przyjaciół, z którymi utrzymuje bliskie relacje. Jest im lojalne i dobrze czuje się w ich towarzystwie, gdzie może być sobą. Mimo wszystko jej życie otacza pewna aura tajemniczości, dlatego jej zamiłowania i hobby również skrywa przed innymi.

Praca i kariera zawodowa

Przede wszystkim Dominika jest bardzo konkretną osobą, która z powodzeniem realizuje wiele celów biznesowych. Doskonale odnajduje się w wielu sytuacjach i branżach, co jest jej atutem. Każdy jej krok jest zaplanowany oraz dokładnie realizowany, dzięki czemu dobrze spisuje się w roli kierownika lub lidera grupy. Pomaga jej to w systematycznym wspinaniu się po kolejnych szczeblach kariery zawodowej. Jej działanie to połączenie inteligencji, dokładności i chłodnej głowy, dzięki czemu może prowadzić również własny biznes. W tym wypadku bardzo wyróżnia się jej silna osobowość.

Predyspozycje zawodowe

Dominika lubi wyzwania, dlatego dobrze spisze się w zawodach, gdzie musi podejmować ryzykowne i szybkie decyzje, które mają poważne konsekwencje. Może być doskonałym pracownikiem w sektorze usług marketingowych i zakresu PR. Poradzi sobie również na stanowiskach zarządczych.

Patroni Dominiki

  • Św. Dominika – to męczennica z początków chrześcijaństwa, która została zabita za panowania cesarza Dioklecjana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *