Kategorie
Imiona na literę E Imiona żeńskie

Edyta

Znaczenie imienia Edyta

Edyta to osoba, która posiada bardzo złożoną osobowość. Ze względu na to bardzo trudno ją rozgryźć. Kobiety o imieniu Edyta mają bardzo dobrą intuicją oraz bogatą wyobraźnię, która czasem potrafi być aż zbyt wybujała. W związku z tym często wyobrażają sobie rzeczy, a następnie w nie wierzę, choć takie wydarzenia nigdy nie miały miejsca. W pracy jest ceniona, ponieważ cechuje ją solidność i wytrwałość w dążeniu do celu. Potrafi pokonywać nawet najbardziej złożone przeszkodu. W każdą rzecz wkłada całe serce. Na co dzień lubi jednak ryzyko, w tym sporty ekstremalne i nie lubi się nudzić. Zdecydowanie nie jest to typ domatora, który cały dzień może spędzić na kanapie.  W związku z tym w jej życiu często się coś zmienia, w tym praca lub miejsce zamieszkania. Na co dzień jest również osobą bardzo miłą i uśmiechniętą, dzięki czemu zjednuje sobie ludzi. Sporadycznie mogą przytrafiać się jej napady agresji. Jest bardzo pamiętliwa i ma trudności z wybaczaniem, dlatego lepiej jej nie podpadać.

Pochodzenie imienia Edyta

Imię Edyta pochodzi z języka starogermańskiego. Jest zlepkiem słów “ead”, czyli dobrobyt raz “gyth”, czyli walka. W wolnym tłumaczeniu imię to oznacza osobę, które walczy o bogactwo.

Zamiłowania i hobby

Edyta jest osobą, która nie znosi nudy. W związku z tym statyczne hobby nie są dla niej. Zdecydowanie woli podróżować i aktywnie spędzać czas, w tym również uprawiając sporty ekstremalne. Uwielbia aktywność i spotkania ze znajomymi, dzięki czemu jest również bardzo ceniona w towarzystwie i chętnie zapraszana na imprezy.

Praca i kariera zawodowa

W pracy cechuje ją bardzo duże zaangażowanie, dzięki czemu jest cenionym pracownikiem. Lubi podejmować ryzyko, dlatego z łatwością awansuje na stanowiska kierownicze lub decyzyjne. Zdarzają się jej również błędne wybory, jednak nieustępliwość i umiejętność walki ponad wszystko sprawia, że potrafi wyjść z każdych opresji zawodowych. Edycie z powodzeniem powierzane są nawet najtrudniejsze zadania. Nie lubi jednak pracy statycznej, dlatego dobrze sprawdza się w pracy wyjazdowej oraz na stanowiskach, gdzie każdy dzień może przynieść nowe wyzwania. Dobrze sprawdza się jako niezależny specjalista.

Predyspozycje zawodowe

Edyta doskonale odnajduje się w zawodach, gdzie wiele zależy od niej. Potrzebuje w nich ruchu oraz dużego wpływu na bieg wydarzeń. Uwielbia również kontakt z ludźmi, dlatego będzie dobrym marketerem lub specjalistą od bankowości. Sprawdzi się również jako reporterka lub dziennikarka.

Patroni Edyty

  • Św. Edyta Stein – to siostra Benedykta od Krzyża. Kobieta o żydowskim pochodzeniu żyła w XX wieku i została zamordowana prawdopodobnie w Auschwitz. W 1998 roku tytuł świętej nadał jej Jan Paweł II.
  • Św. Edyta – to córka angielskiego króla Edgara, która zrzekła się tytułu i poświęciła pomaganiu osobom potrzebującym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *