Kategorie
Imiona na literę E Imiona żeńskie

Eliza

Znaczenie imienia Eliza

Eliza to osoba, która posiada bardzo złożony i niespokojny charakter. Raz potrafi być bardzo stonowana, a innym razem impulsywna, co budzi u znajomych konsternację. Prowadzi aktywny tryb życia, jednak jego tempo dostosowuje do własnych zasad. Zdecydowanie nie lubi presji czasowej i tego, gdy ktoś ją ponagla. W pracy cechuje się sumiennością, jednak musi działać tylko na jednym projekcie. Jeżeli ma prowadzić kilka spraw równolegle, gubi się w tym co wywołuje u niej zakłopotanie. W efekcie nie jest wystarczająco wydajna. Lubi mieć wszystko dokładnie poukładane, ale to ktoś inny ma za to odpowiadać. Pod tym względem zdecydowanie lepiej sprawdza się jako podwładny, niż osoba na kierowniczym stanowisku. Na co dzień prowadzi elegancki tryb życia oraz posiada bardzo wysoką kulturę osobistą. Jest typem romantyczki, dlatego jak pokocha to już na zawsze. W relacjach rodzinnych jest bardzo uczuciowa i uczynna, dzięki czemu jest dobrą partnerką i matką. Zdecydowanie można na niej polegać.

Pochodzenie imienia Eliza

Imię Eliza pochodzi z języka hebrajskiego. Wywodzi się od słowa “eliszeba”, które oznacza wyrażenie: Bóg jest moją przysięgą.

Zamiłowania i hobby

Dusza romantyczki u Elizy daje o sobie znać w postaci jej zainteresowań. Uwielbia sztukę, w tym teatr oraz muzykę poważną, dlatego jest częstym gościem spektakli i występów muzycznym. Ponadto lubi spędzać czas w towarzystwie dobrej literatury. Jest również bardzo zaangażowana społecznie i charytatywnie, co również staje się jej pasją. Uwielbia pomagać innym osobom.

Praca i kariera zawodowa

Tak jak wspomnieliśmy, w pracy zdecydowanie woli być pracownikiem niż kierownikiem. Dobrze spisuje się w pracy projektowej, gdzie wytyczne do działania wyznaczają inne osoby. Wówczas jest bardzo sumienna i pracowita, dlatego Elizy cenione są na rynku pracy. Jeżeli jednak na jej barki spadnie zbyt dużo zadań i odpowiedzialności, może się w tym pogubić. Gdy to Eliza ma wyznaczać standardy i tempo pracy, jej praca jest niezorganizowana i może zawalić nawet proste projekty. Ma jednak dużo energii i wiele nadrabia swoim zaangażowaniem i pozytywnym nastawieniem, którym zaraża również innych pracowników. Wybiera zawody, w których może pomagać innym.

Predyspozycje zawodowe

Ze względu na swój charakter, Eliza będzie dobrym opiekunem dla chorych osób, pielęgniarką, czy też artystką. Z drugiej strony może spróbować również swoich sił jako przedsiębiorca, ale pod warunkiem, że będzie działała jako freelancer lub indywidualny specjalista.

Patroni Elizy

  • W tym momencie Eliza nie ma swoich patronów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *