Kategorie
Imiona na literę E Imiona żeńskie

Elwira

Znaczenie imienia Elwira

Elwira to kobieta, którą cechuje spokój i opanowanie. W codziennym życiu jest bardzo dzielna, dlatego potrafi stawić czoło nawet największym wyzwaniem. Zarówno w życiu prywatnym oraz zawodowym wyróżnia ją ogromna wytrwałość. Dodatkowo posiada bardzo silną osobowość i cechy przywódcze, dlatego dobrze odnajduje się w roli lidera zespołu projektowego, szefa, czy też głowy domu. Łatwo zdobywa uznanie i autorytet wśród innych osób, w czym pomaga jej wyjątkowa charyzma. Zdecydowanie stawia na niezależność, dzięki czemu chadza swoimi ścieżkami. Bardzo rzadko traci kontrolę nad swoimi emocjami, dlatego odnajduje się również w kryzysowych sytuacjach, co jest cenione na rynku pracy. Lubi pomagać innym osobom, dlatego angażuje się w akcje charytatywne. Czasem chce być również prawdziwą księżniczką, ale zależy to tylko od nastroju w danym dniu. Buduje trwałe przyjaźnie i jest sprawiedliwa dla innych, co oni doceniają. Wierzy w miłość i jest znakomitą partnerką oraz marką. Charakterologicznie jest ekstrawertyczką.

Pochodzenie imienia Elwira

Imię Elwira pochodzi prawdopodobnie z języka mauretańskiego, choć do tej pory nie zostało to potwierdzone. W tamtym języku jest określenie “El-mira”, które oznacza dostojną panią lub księżną. Rodowód tego imienia jednak nie został w stu procentach potwierdzony.

Zamiłowania i hobby

To ekstrawertyczka, która jest bardzo ciekawa świata. W związku z tym uwielbia podróżować i odkrywać nieznane. Każdą wolną chwilę spędza na planowaniu, przygotowywaniu się do podróży oraz na wyjazdach. Dzięki temu ma bardzo wszechstronną wiedzę o świecie oraz z łatwością uczy się nowych umiejętności i posługiwania się językami obcymi.

Praca i kariera zawodowa

Elwira jest urodzonym przywódcą, dlatego w karierze zawodowej bardzo szybko pnie się po kolejnych szczeblach awansów. Dzięki temu piastuje stanowiska kierownicze oraz zarządcze. Doskonale sprawdza się również jako przedsiębiorca, który buduje własną markę. Wszystko ma starannie przygotowane i specjalizuje się w zarządzaniu kryzysowym, co działa na jej korzyść. Gorzej odnajduje się jako pracownik lub część zespołu, gdzie nie ma decyzyjności. Jej logiczne myślenie, zaradność i intuicja to cechy, które są doceniane zarówno przez najbardziej wymagających klientów oraz przełożonych.

Predyspozycje zawodowe

Ze względu na swój charakter, Elwira dobrze odnajdzie się w wielu zawodach. Może zostać uznaną nauczycielką, psychologiem lub wychowawcą. Z drugiej strony, idealnie również sprawdzi się w pracy na własny rachunek.

Patroni Elwiry

  • Św. Elwira – to niemiecka zakonnica, która pochodziła z Nadrenii. Następnie została przełożoną w klasztorze w Ohren.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *