Kategorie
Imiona na literę E Imiona żeńskie

Elżbieta

Znaczenie imienia Elżbieta

Elżbieta jest kobietą bardzo elegancką, która cechuje się dużym opanowaniem. Jest przy tym pełna klasy i dystyngowana. Posiada bardzo dobre zdolności organizacyjne, dlatego może być sama sobie szefem oraz dobrze odnajduje się w roli przełożonego. Na co dzień posiada również bardzo dużo sprytu, który wykorzystuje w dobrych celach. Elżbieta to kobieta bardzo szlachetna i prawa, dzięki czemu jest ceniona jako współtowarzysz lub przyjaciel. Jest bardzo pewna siebie i posiada charakter indywidualistki, dlatego żyje w swoim świecie. W zakresie uczuć nie jest bardzo wylewna i często tłumi je w sobie. Wysoka kultura osobista sprawia, że lubi otaczać się eleganckimi i poważnymi osobami. W życiu dąży do osiągnięcia wykształcenia i wysokiego statusu. Mimo, że ma grono zaufanych przyjaciół, to jednak każdego z nich stara się trzymać na dystans. Jest wobec nich lojalna, jednak nie chce wpuszczać ich zbyt głęboko do swojego świata. Wiele osób może uważać nawet, że osoby o imieniu Elżbieta są oziębłe, jednak to tylko złudzenie. Ma duże powodzenie u mężczyzn jako niedostępna piękność.

Pochodzenie imienia Elżbieta

Imię Elżbieta pochodzi z języka starohebrajskiego. Prawdopodobnie powstała od słów “elzeba” lub “eliszeba”. Wskazują one na osobę, dla której Bóg jest największą doskonałością.

Zamiłowania i hobby

Elżbieta nie jest zbyt towarzyską osobą, dlatego stroni od dużych i hucznych imprez. Stawia na spędzanie czasu w otoczeniu wysokiej kultury, dlatego spotkacie ją w muzeach lub w galeriach sztuki. Uwielbia również teatr i muzykę poważną. Lubi odkrywać świat, jednak w podróże udaje się samodzielnie lub tylko w towarzystwie najbliższej rodziny.

Praca i kariera zawodowa

Charakter Elżbiety i jej silna wola sprawiają, że dobrze sprawdza się na kluczowych i odpowiedzialnych stanowiskach. Jej życie jest nakierowane na sukces, dlatego cały czas stawia na samorozwój i doskonalenie swoich umiejętności, a także pozyskiwanie nowych. w pracy jest elegancka i pewna siebie, dlatego bardzo często dominuje nad współpracownikami i narzuca im swoje zdanie. Jej zdolności kierownicze to dodatkowy atut. W pracy dla kogoś może liczyć na szybką drogą z awansami. Dobrze sprawdzi się również jako przedsiębiorca.

Predyspozycje zawodowe

Elżbieta to urodzona businesswoman, dlatego doskonale sprawdzi się w tej roli. może być również bardzo dobrym specjalistą na indywidualnym stanowisku, na przykład lekarką lub aktorką. To zdecydowanie optymalna ścieżka zawodowa dla niej.

Patroni Elżbiety

  • Św. Elżbieta – to niemiecka zakonnica. W swoim życiu walczyła o reformę Kościoła.
  • Elżbieta – według Biblii była matką Jana Chrzciciela i córką Aarona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *