Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę E

Emanuel

Znaczenie imienia Emanuel

Emanuel to mężczyzna, które cechuje bardzo duży spokój, czasem wręcz flegmatyczna natura. Idzie to w parze z precyzją działania, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w precyzyjnych zadaniach, które wymagają czasu i skupienia. Ma jednak bardzo duże problemy z wywiązywaniem się z terminów, zarówno w pracy oraz w życiu prywatnym. Wiecznie bywa gdzieś spóźniony, co przez wiele osób może być uznawane jako brak szacunku i niegrzeczność. Przez życie woli przejść suchą stopą jako filozof i nie brać za dużo odpowiedzialności na swoje barki. Jest bardzo czuły na wszelkie rozrywki intelektualne. Umie przyjmować krytykę i rady, które później stosuje w życiu, choć na końcu to i tak jego zdanie jest najważniejszy. Jest lubiany przez wyrozumiałych przyjaciół, którzy przywykli do jego charakteru i powolności. Spóźnienia nadrabia swoją pogodną naturą, która udziela się również innym osobom. Ceni sobie wartości rodzinne, dlatego jest bardzo dobrym mężem i ojcem. Unika niespokojnych miejsc, zdecydowanie woli ciszę.

Pochodzenie imienia Emanuel

Imię Emanuel pochodzi z języka hebrajskiego. Powstało od słowa “Immanuel”, które oznacza Bóg jest z nami. Jest to również symboliczne, biblijne imię Mesjasza.

Zamiłowania i hobby

Emanuel to mężczyzna, który zdecydowanie lubi spokój. Uwielbia odpoczywać na łonie natury z dala od zgiełku i gwaru miasta. Jego filozoficzna natura sprawia, że często rozmyśla nad sensem świata, gdy jest w we własnej samotni. Lubi rozrywki intelektualne i jest ciekawy świata, dlatego często podróżuje. W trakcie podróży poznaje również nowe osoby i ich kulturę. To go dodatkowo motywuje do dalszego działania.

Praca i kariera zawodowa

W pracy Emanuel jest przede wszystkim bardzo dokładny. Zdecydowanie warto chwalić go za jakość pracy, choć jej tempo nie jest najwyższe. W związku z tym słabo sprawdzi się na stanowiskach, gdzie wymaga się dynamiki w działaniu i podejmowaniu decyzji. Woli pracować w ciszy, na przykład w gabinecie lub w pracowni, gdzie może skupić się na swoim celu. Jest powolny, dlatego ogranicza to mu niektóre kierunki zawodowe. Przez swoją powolność w działaniu, żyje w ciągłym niedoczasie, co w dłuższym rozrachunku może być naprawdę frustrujące. Najlepiej sprawdza się jako pracownik lub indywidualny specjalista.

Predyspozycje zawodowe

Osoby o imieniu Emanuel najlepiej sprawdzają się na stanowiskach, gdzie wymagana jest precyzja działania i umiejętności manualne. W związku z tym może być bardzo dobrym konstruktorem, na przykład jachtów, obsługiwać maszyny mechaniczne, czy też zostać artystą. Tam będzie miał spokój i sporo czasu na działanie.

Patroni Emanuela

  • Św. Emanuel Le Van-Phung – to chrześcijanin wietnamskiego pochodzenia, który został stracony w 1859 roku. Stało się tak dlatego, że udzielił wcześniej schronienia katolickiemu księdzu.
  • Św. Emanuel Ruiz – to hiszpański franciszkanin, który był przeorem klasztoru w Damaszku. Został zabity z rąk muzułmanina przy ołtarzu. Żył w XIX wieku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *