Kategorie
Imiona męskie Imiona na literę F

Fabian

Znaczenie imienia Fabian

Fabian to przede wszystkim bardzo rozważny i spokojny mężczyzna. Ze względu na to jest bardzo lubiany i szanowany na rynku pracy. Zdecydowanie nie stawia wszystkiego na jedną kartę i nie dąży za wszelką cenę do sukcesów zawodowych. Zadowala się odpowiedzialnym stanowiskiem i współpracą z innymi, gdy może być spokojny. Łatwo adaptuje się do nowych warunków życia lub pracy, dlatego zmiany nie są dla niego wielkim wyzwaniem. Jest bardzo pomysłową osobą, która ma analityczny umysł. To sprawia, że przed podjęciem decyzji wszystko dokładnie analizuje. Czasem brakuje mu pewności siebie i bycia stanowczym, dlatego nie zawsze stawia na swoim. W życiu cechuje się sprawiedliwością i jest człowiekiem prawy, co warte jest odnotowania. Z honorem znosi porażki i nawet w najbardziej krytycznych sytuacjach potrafi zachować zimną krew. Prowadzi bogate życie towarzyskie, gdzie bywa awanturnikiem. Jest to zupełne przeciwieństwo tego, jaki jest na co dzień w pracy lub w życiu rodzinnym. Z trudem przychodzi mu okazywanie uczuć, choć jest bardzo wrażliwą osobą.

Pochodzenie imienia Fabian

Imię Fabian pochodzi z języka łacińskiego i prawdopodobnie pochodzi od słowa “faba”, czyli bób. W prostym tłumaczeniu oznacza ono osobę, która zajmuje się sprzedażą lub uprawą tej rośliny.

Zamiłowania i hobby

Fabian to osoba, która ma wiele pasji, jednak żadna z nich nie jest wiodąca. W tym zakresie jest bardzo wszechstronny. Czasem podróżuje i lubi aktywny wypoczynek, a w inne dni stawia na siedzenie w domu i odpoczywanie przy ulubionym serialu lub dobrym filmie. Lubi również spędzać czas ze znajomymi, jednak takie towarzyskie spotkania sprawiają, że jego osobowość zmienia się negatywnie i potrafi być prawdziwym snobem.

Praca i kariera zawodowa

Fabian jest cenioną osobą na rynku pracy. Przede wszystkim jest bardzo spokojny i pracowity oraz nie zależy mu na poklasku. W związku z tym, wiele osób chciałoby mieć za swojego kompana. Nie rywalizuje zaciekle o docenienie wśród pracodawców. Na co dzień jest bardzo spokojny i pracuje bardzo dokładnie. Doskonale sprawdza się na stanowiskach, gdzie może wykorzystać swoje analityczne zdolności. Dobrze radzi sobie również z zarządzaniem kryzysowym oraz jest bardzo szczery, dlatego stawia na jasną współpracę. Jego minusem może być podatność na pracę przy wielu projektach jednocześnie, gdy w sytuacji tej nie jest w stanie wszystkich zrealizować na odpowiednim poziomie.

Predyspozycje zawodowe

Analityczne zdolności Fabiana dobrze sprawdzają się w pracy analityka giełdowego lub bankiera. Lubi również wolne zawody, dlatego będzie doskonałym freelancerem.

Patroni Fabiana

  • Św. Fabian – to jeden z papieży i męczennik. Był dwudziestym papieżem i posługę tą pełnił przez 14 lat. Zmarł w 250 roku podczas tortur, którym był poddany za panowania cesarza Decjusza. Wiązało się to z prześladowaniem chrześcijan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *