Kategorie
Imiona na literę F Imiona żeńskie

Franciszka

Znaczenie imienia Franciszka

Franciszka to przede wszystkim nieśmiała kobieta, która starannie waży każde słowo i często uznawana jest za bardzo skrytą osobę. Z drugiej stronie posiada w sobie bardzo duże pokłady energii i gdy tylko zacznie działać, to zaskakuje swoim wszechstronnym wykształceniem, wiedzą oraz efektami. Zdecydowanie nie dąży do celu za wszelką cenę i nie zależy jej na poklasku, sukcesach i sławie. Woli spokój i życie na własnych zasadach. W pracy może być przez to mało efektywna, co może spotykać się niezadowoleniem pracodawców. Jej atutem jest wykonywanie obowiązków bardzo dokładnie, a nie szybko. Bardzo zależy jej na zaufaniu innych osób i potrafi je odwzajemnić. Lepiej odnajduje się w monotonnych i powtarzalnych czynnościach, ponieważ nie lubi wielu zmian. Ma trudności z przyjmowaniem porażek, jednak nie działa to na nią zniechęcająco. Jako przyjaciółka jest bardzo lojalna i ceniona oraz w miarę możliwości, zawsze stara się pomóc drugiej osobie. Na co dzień cicha, choć potrafi wybuchnąć jak wulkan. Jako partnerka jest bardzo wyrozumiała i czuła. Ceni sobie wartości rodzinne.

Pochodzenie imienia Franciszka

Imię Franciszka pochodzi z języka germańskiego i oznacza osobę wolną. Pochodzi od słowa “frank”, czyli wolny właśnie. Męskim odpowiednikiem tego imienia jest Franciszek.

Zamiłowania i hobby

Mimo spokojnej natury, jest to osoba bardzo aktywna. Zdecydowanie woli spędzać czas na świeżym powietrzu, podczas pieszych lub rowerowych wycieczek. Potrafi docenić piękno przyrody i otaczającego ją świata. Dobrze odnajduje się również w gronie przyjaciół, z którymi spędza czas podczas różnego rodzaju przyjęć i spotkań.

Praca i kariera zawodowa

Franciszka na pewno nie jest osobą, która za wszelką cenę chce budować karierę zawodową pełną sukcesów. Zdecydowanie woli spędzić życie spokojnie, bez szukania poklasku i wielu wygód. W związku z tym może mieć trudności z awansem. Na co dzień cechuje się również spokojem, a nawet powolnością, co również przekłada się na jej efektywność w pracy. Nie lubi ponaglania i źle sprawdzi się na stanowiskach, gdzie wymagana jest duża dynamika oraz zmienność. Woli statyczne obowiązki, które są powtarzalne i nie wymagają ogromnego zaangażowania czasowego. W jednej firmie potrafi pracować przez wiele lat. Jest dobrze zorganizowana, co na pewno jest jej sporym atutem, jednak spala się pod presją czasu. Dobrze odnajduje się we wszelkiego rodzaju pracach biurowych.

Predyspozycje zawodowe

Franciszka doskonale odnajduje się w pracach biurowych, dlatego będzie bardzo dobrą sekretarką. Ma również bardzo rozwinięte zdolności manualne, co przekłada się na jej predyspozycje zawodowe. Będzie doskonałym rzemieślnikiem, na przykład krawcową lub fryzjerką. W tych zawodach sprawdzi się idealnie.

Patroni Franciszki

  • Św. Franciszka Cabrini – to patronka emigranów, która żyła na przełomie XIX i XX wieku. Założyła między innymi zgromadzenie Najświętszego Serca Jezusowego.
  • Św. Franciszka Rzymianka – założycielka wspólnoty charytatywnej, która zasłynęła swoją pobożnością i dobrem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *